Бразилия удари с 2:0 Италия

Кариоките развалиха празника на Липи

Бразилия удари с 2:0 Италия 5-кратният световен шампион Бразилия победи 4-кратния първенец на планетата Италия с 2:0 в мегаконтрола в Лондон. С успеха "кариоките" прекъснаха серията от 31 мача без поражение на треньора на "скуадрата" Марчело Липи начело на националния отбор на Италия.
И двата гола паднаха през първото полувреме, а техни автори станаха играещите в английския Манчестър Сити Елано и Робиньо. Първо Елано се разписа във вратата на Джанлуиджи Буфон след пас на съотборника си в Сити Робиньо, а след това най-скъпият трансфер на Острова сам открадна топката от Пирло, размина 2-ма защитници на Италия и вкара за 2:0 в 27-та минута.
Реферите на срещата отмениха 2 гола на Италия - в последната минута на първата част попадение на Гросо бе отменено заради засада, а след подновяването на играта Лука Тони вкара, но с ръка.
Двубоят се игра на стадион "Емирейтс" в Лондон пред повече от 60 хиляди зрители.

Бразилия - Италия - 2:0