Барселона-Манчестър Юнайтед e финалa в Шампионската лига

Барселона-Манчестър Юнайтед e финалa в Шампионската лига Иниеста попари надеждите на Челси за финал в Шампионската лига с точен удар в 93-ата минута
Барселона е на финал в Шампионската лига след изключителна драма на "Стамфорд Бридж". Гол на Иниеста в продължението на редовните 90 минути донесе равенство 1:1, което праща момчетата на Гуардиола на финала в Рим. Подвигът на каталунците предотврати повторение на миналогодишния финал, в който играха Манчестър Юнайтед и Челси.
Първи до гол в мача достигна отборът на Челси. Опит за центриране на Франк Лампард завърши с рикошет и топката полетя към дъгата на пеналтерията. Там тя бе посрещната от воле от Микаел Есиен, който я насочи в горния ляв ъгъл. Кълбото срещна горната греда и спря в мрежата на плонжиращия Валдес в 9-ата минута.
чели време, правейки смени. На мястото на героя Иниеста се появи бившият играч на Челси Ейдур Гудйонсен. Драматичното попадение на чужд терен класира каталунците на финала в Рим, след като първият двубой на „Камп Ноу" миналата седмица завърши 0:0.
Челси - Барселона 1:1 (1:0)
1:0 Есиен (9 мин),1:1 Иниеста (93)
Челси : Чех, Коул, Тери, Алекс, Босингва, Есиен, Балак, Лампард, Малуда, Анелка, Дрогба (72 - Белети)
Барселона : Валдес, Алвеш, Пике, Абидал, Бускетс (85 - Къркич), Кейта, Шави, Иниеста (95 - Гудйонсен), Яя Туре, Меси, Ето`о
Съдия: Том Хенинг Оребро (Норвегия)
Жълти картони: Есиен, Алекс (Ч); Дани Алвеш, Ето`о, Иниеста (Б)
Червен картон: Абидал (Б)
Стадион: „Стамфорд Бридж"