Македония и Русия с важни победи в Световните квалификации

Русия победи Финландия с 3:0 и се приближи на точка до лидера в група 4 Германия, а Украйна, Швеция и Македония запазиха живи надеждите си за класиране на световното първенство през 2010 година.
Холандия постигна седма поредна победа след 2:0 над Норвегия и с пълен актив от 21 точки е убедително начело в група 9. Англия нямаше проблеми с аутсайдера Андора и победи с 6:0, като също има 7 победи от 7 мача.
Преди мача селекционерът Фабио Капело и английските национали благодариха на феновете на Уембли, които успяха да посетят срещата, въпреки 48-часовата стачка на лондонското метро.

- група 1 -

Швеция отнесе Малта с 4:0 и запази, макар и минимални шансове за класиране за световното първенство. Ким Калстрьом откри резултата в средата на първото полувреме, а в рамките на 6 минути, между 52 и 58, Даниел Майсторович, Златан Ибрахимович и Маркус Берг направиха резултата 4:0.

Шведите са едва четвърти в класирането на групата на 4 точки след втория Унгария.

- група 4 -

Русия спечели с 3:0 като гост на Финланидя и се утвърди на второто място в групата. Два гола за Сборная вкара Александър Кержаков, а третото попадение бе дело на Константин Зирянов.

Близо 38 000 зрители изпълниха стадиона в Хелзинки, а 8000 от тях подкрепяха бурно гостуващия тим и накараха руските национали да се почувстват у дома си. По време на мача 27 запалянковци бяха арестувани за хулигански прояви. Русия е на второ място в групата само на точка след лидера Германия.

- група 6 -

Украйна се изравни по точки с Хърватия на второто място в група 6, след като измъкна трудна победа над Казахстан с 2:1.

Украинците, които играха без своя капитан и лидер Андрий Шевченко, получиха изненадващ удар в 19-а минута, когато Танат Нусербайев изведе гостите напред в резултата. Сергей Назаренко обаче обърна мача с два гола.

Той изравни в 33-а минута от пряк свободен удар, а три минути след почивката отново той промуши топката между краката на вратаря и донесе трите точки за Украйна. Убедителен лидер в група 6 е тимът на Англия, който постигна седма поредна победа след лесен успех с 6:0 над Андора.

Уейн Рууни вкара два гола, а веднъж се разписа Франк Лампард. След почивката два бързи гола вкара Джърмейн Дефоу, а крайният резултат оформи Питър Крауч.

Отличен мач за Англия изигра Глен Джонсън, който асистира за три от головете. Първи мач като титуляр в официална среща за Англия след повече от две години изигра Дейвид Бекъм.

- група 7 -

Сърбия надигра Фарьорски острови с 2:0 като гост и подължава да води в класирането на група 7. Сърбите стигнаха неочаквано трудно до успеха. Милан Йованович успокои гостите, като откри резултата минута преди почивката. В 62-а минута Невен Суботич вкара втори гол и донесе трите точки за Сърбия.

- група 9 -

Македония победи Исландия с 2:0 и запази шансове за второто място в група 9, даващо право на участие в баражите за Мондиал 2010. Македонците ще се борят с Шотландия за второто място, като двата отбора имат по 7 точки, но Македoния има мач повече.

Ацо Стойков изведе домакините в резултата в 10-а минута, а влезлият на негово място Филип Ивановски удвои преднината на Македония в пет минути преди края. Халфът на Левски Дарко Тасевски не взе участие в мача заради контузия.

Тимът на Холандия, който вече си осигури класирането за Мондиала, записа седма поредна победа след 2:0 над Норвегия. Андре Ойер и Ариен Робен бяха точни за "оранжевите".

<< върни се назад     11 юни 2009   10:40
  19 септември 2011 14:43   |   knyypw   |     |
  16 септември 2011 16:10   |   jfzsapzraay   |     |
  15 септември 2011 11:50   |   Anisha   |     |
Home run! Great slugging with that asnewr!