Баку Азербайджан приема Левски,Кошмарът им- БАТЕ (Борисов), мачка в Лигата

Крайни резултати в мачовете-реванши от Шампионската лига

Баку Азербайджан приема Левски,Кошмарът им- БАТЕ (Борисов), мачка в Лигата Баку е следващият съперник на Левски. Тимът от Азербайджан ще се изправи на пътя на сините в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Снощи Баку отнесе с 4:2 Екранас. Първият мач преди седмица завърши 2:2. Така с общ резултат 6:4 азерите продължават напред. Първата среща със сините е следващата седмица в Баку.
Баку обаче понесе сериозна загуба. Вратарят Халиду Сисоко няма да играе срещу Левски в първия мач. Следващата седмица шампионът на България гостува в столицата на Азербайджан. Стражът си заработи по един жълт картон в двата мача с Екранас, това директно го вади от игра за един мач. 28 000 зрители подкрепяха Баку срещу литовците снощи. Те страдаха първото полувреме, защото гол така и не падаше. Отдъхнаха си в 63-ата мин, когато се разписа Феликс. Четири минути по-късно се разписа бившият играч на ЦСКА Амиран Муджири. Феликс отбеляза втория си гол в 76-ата мин. Сърбинът Матович намали за Екранас. След 90-ата мин. паднаха два гола. За Баку се разписа Шолич, а за Екранас - Главечкас.

Кошмарът на Левски БАТЕ (Борисов) успя да се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига.
Трактористите удариха с 2:0 у дома ФК Македония. Първата среща в Скопие приключи с победа за Виктор Гончаренко и компания със същия резултат.
През първото полувреме не се случи нищо интересно и двубоят отиваше към миролюбиво нулево равенство, но към края БАТЕ се развихри.
В 83-ата Сосновски отрки резултата, а в последната 90-та Родионов фиксира крайното 2:0 и така с общ резултат 4:0 БАТЕ отива в третия кръг на надпреварата.
Там трактористите ще се изправи срещу победителя от двойката Вентспилс - Дюделанш.

Крайни резултати в мачовете-реванши от Шампионската лига, втори предварителен кръг:

ФК Баку - Екранас 4:2 (6:4)

Бате (Борисов) - ФК Македония 2:0 (4:0)

Сант Жулия - Левски 0:5 (0:9)

Шериф (Тираспол) - Интер (Турку) 1:0 (2:0)

Апоел – Стреймур 3:0 (5:0)

Слован (Братислава) – Жрински 4:0 (4:1)

Динамо (Загреб) - Пюник (Ереван) 3: 0 (0:0)

Стабек – Тирана 4:0 (5:1)