Атлетико Мадрид – Фулъм е финалът в новосъздадения турнир Лига Европа!

Атлетико Мадрид – Фулъм е финалът в новосъздадения турнир Лига Европа! Фулъм победи Хамбургер с 2:1 в мача реванш от полуфиналния сблъсък между двата отбора и по този начин сензационно се класира за първия финал в новосъздадения турнир Лига Европа. В първия мач на немска земя двата отбора не можаха да си отбележат гол и така лондончани стигнаха до последния мач в надпреварата. Хамбургер пък пропусна отличен шанс да играе на финала, който ще се играе на техния стадион.В 22-ата минута Младен Петрич донесе гол преднина за гостите.В средата на второто полувреме Саймън Дейвис възроди надеждите на домакините с гола си,а в 76-ата минута Золтан Гера отбеляза решителният втори гол за Фълъм за крайното 2:1. Така германският състав пропусна страхотна възможност да играе на своят стадион първи европейски финал от 1983 година, когато триумфира с КЕШ.

Фулъм: Шварцър, Пенцил (74 Невланд), Хангеланд, Хюз, Кончески, Етуху, Мърфи, Дъф, Дейвис, Гера, Замора (57 Демпси)
Хамбургер: Рост, Матайсен, Боатенг, Демел, Аого, Зе Роберте, Теше (56 Ринкон, 79 Гереро), Яролим (91 Розенал), Питройпа, Петрич, Ван Нистелрой

<< върни се назад     30 април 2010   10:39