Челси победи Портсмут с 1:0 във финала на ФА Къп

Челси победи Портсмут с 1:0 във финала на ФА Къп Челси победи Портсмут с 1:0 във финала на ФА Къп, с което записа исторически за клуба дубъл, след като само преди седмица "сините" спечелиха и титлата във Висшата лига. Гол на Дидие Дрогба от пряк свободен удар в 59-ата минута донесе ценнната победа на възпитаниците на Карло Анчелоти, който може да се похвали с безпрецедентен дебютен сезон в Премиър лийг. Челси бе по-активният отбор през всичките 90 минути на "Уембли", като през първото полувреме шампионите нацелиха на пет пъти гредите на вратата, пазена от Дейвид Джеймс. В 88-ата минута Франк Лампард пропиля и дузпа за Челси, което преди това - в 56-ата минута, направи за Портсмут и Кевин-Принс Боатенг.

Челси - Портсмут 1:0
1:0 - Дрогба (59)

Челси: Чех, Иванович, Алекс, Тери, Ашли Коул, Лампард, Балак (44-Белети), Малуда, Анелка (90-Стъридж), Дрогба, Калу (71-Джо Коул)

Портсмут: Джеймс, Финън, Роча, Мокоена, Мълинс (81-Белхадж), Брун, Диоп (81-Кану), Боатенг (73-Утака), О'Хара, Пикион, Диндан