Парагвай взе точка от Италия – 1:1

Парагвай взе точка от Италия – 1:1 Настоящите световни шампиони от Италия не успяха да спечелят пълния комплект от точки в първия си мач от група „F” на провеждащия се в ЮАР Мондиал 2010, след като завършиха 1:1 със състава на Парагвай. Централният бранител на южноамериканците - Антолин Алкарас, откри резултата на стадион „Грийн Поинт Стейдиъм” в Кейп Таун в 39-ата минута, разписвайки се с глава след изпълнение на пряк свободен удар. В 63-ата минута халфът на Италия – Даниеле Де Роси възстанови равенството след неразчетено излизане на вратаря на Парагвай и оформи крайния резултат – 1:1.
Италия - Парагвай - 1:1

голмайстори: 0:1 Антолин Алкарас 39, Даниеле де Роси 63

стадион: Грийн Пойнт: 62 589 зрители:

главен съдия: Бенито Арчундиа (Мексико)

жълти картони: Мауро Каморанези(Италия)
Виктор Касерес (Парагвай)

Италия: Джанлуиджи Буфон (Федерико Маркети 46), Джанлука Дзамброта, Джорджо Киелини, Фабио Канаваро, Доминико Крисчито, Даниеле де Роси, Рикардо Монтоливо, Клаудио Маркизио (Мауро Каморанези 59), Симоне Пепе, Винченцо Якуинта, Алберто Джилардино (Антонио ди Натале 72)

Парагвай: Хусто Вилар, Клаудио Морел, Пауло Да Силва, Аурелиано Торес (Джонатан Сантана 60), Антолин Алкарас, Карлос Бонет, Енрике Вера, Виктор Касерес, Кристиан Риверос, Нелсон Валдес (Роке Санта Крус 69), Лукас Бариос (Оскар Кардосо 77)

<< върни се назад     15 юни 2010   00:09