След Аржентина и Южна Корея след хикс с Нигерия се класира напред На Мондиал 2010

След Аржентина и Южна Корея след хикс с Нигерия  се класира напред На Мондиал 2010 Аржентина победи Гърция с 2:0 и безапелационно се класира за осминафиналите на Мондиал 2010. Диего Марадона направи цели седем промени в стартовия си състав от предишните срещи. Макар, че играха с резервите “гаучосите” бяха по-добрия отбор на терена. Гърците устискаха нулевото равенство чак до 77-та минута, но все пак не устояха на един от кандидат-шампионите.Тогава грешка в защитата на “елините” позволи на аржентинците да открият резултата. Демикелис свали с глава центриране от корнер, топката се удари в Милито, и отново попадна на крака на Демикелис, който от четири-пет метра стреля точно и попари надеждите на Гърция.В 85-та минута Ди Мария изведе Меси на отлична позиция, капитанът на Аржентина нахлу в наказателното поле и стреля, но нацели гредата. Минута преди края на редовното време влезлият като резерва Мартин Палермо довърши съперника с втори гол. Самостоятелен пробив на Меси завърши с великолепен изстрел към вратата на съперника. Зорвас изби топката, но тя попадна в Палермо, който я довкара в неохраняваната врата за 0:2.В другата среща от група B Южна Корея и Нигерия завършиха наравно 2:2. Още в 13-та минута, при първата си по-сериозна атака към противниковата врата, африканците поведоха. Чиди Одиа проби от дясно и асистира на Кало Уче, който се разписа за 1:0.В 39-та минута южнокорейците възстановиха равенството. Сун-Юн Ки центрира отдясно към далечната греда. Там дебнеше Юн-Соо Ли, койт безпроблемно реализира за 1:1.Пет минути след почивката азиатците стигнаха до пълен обрат. Парк Чху Ен се разписа след директен изстрел от пряк свободен удар - 1:2.Нигерийците се втурнаха в атаки в опит да стигнат поне до равенство. В 66-та минута невероятен пропуск направи Якубу Айегбени, който получи топката на метър пред опразнената врата, но стреля в аут.2 минути по-късно Нам-Ил Ким фаулира Чинеду Обаси в наказателното поле и съдията Олегарио Бенкуеренса отсъди дузпа за Нигерия. Зад топката застана Якубу, който бе точен и фиксира крайното 2:2.Така на първо място в група В завърши Аржентина с актив от 9 точки, а Южна Корея завоюва второто място с 4 точки, пред Гърция с 3 и Нигерия с 1. Съперник на Аржентина на осминафинала ще бъде тимът на Мексико. Двубоят е на 27 юни от 17.00 часа на стадион „Фрий стейт”. Южна Корея пък ще се изправи срещу Уругвай на 26 юни от 17 часа.
ГЪРЦИЯ - АРЖЕНТИНА 0:2
0:1 Демикелис (77), 0:2 Палермо (89)
ГЪРЦИЯ: 12.Александрос Цорвас, 5.Морас, 6.Циолис, 8.Пападополус, 11.Лукас Винтра, 15.Василис Торосидис (54 - 3.Кристос Пацацоглу), 16.Сотирис Кириакос, 10.Гиоргос Карагунис (46 - 4.Спиропулос), 21.Костас Кацуранис (54 - 18.Сотирис Нинис), 7.Гиоргос Самарас, 19.Сократис
АРЖЕНТИНА: 22.Серхио Ромеро, 15.Николас Отаменди, 2.Мартин Демикелис, 4.Николас Бурдисо, 3.Клементе Родригес, 20.Макси Родригес (63 - 7.Анхел ди Мария), 5.Марио Болати, 8.Хуан Себастиан Верон, 10.Лионел Меси, 19.Диего Милито (80 - 18.Мартин Пелермо), 16.Серхио Агуеро (77 - 23.Хавиер Пасторе)
Полокване, "Питър Мокаба Стейдиъм" - 38 891 зрители
Съдия: Равшан Ирматов, Рафаел Исясов (Узбекистан), Бахагир Кочкаров (Каз)
Жълти картони: Кацуранис (Г), Болати (Арж)
НИГЕРИЯ - ЮЖНА КОРЕЯ 2:2
1:0 Уче (12), 1:1 Ли Джун-Соо (38), 1:2 Парк Чун-Юн (54), 2:2 Якубу (69-д)
НИГЕРИЯ: 1.Винсън Ениеяма, 6.Дани Шиту, 17.Чиди Одиа, 2.Джоузеф Йобо (46 - 21.Ечиехиле), 4.Кану (58 - 9.Мартинс), 5.Афолаби, 20.Диксън Етуху, 19.Чинеду Обаси, 8.Якубу Айегбени (70 - 18.Обиня), 12.Калу Уче, 13.Юсуф Айла,
ЮЖНА КОРЕЯ: 18.Джун Сун-Рьон, 22.Ча Ду-Ри, 12.Ли Юн-Пьо, 4.Чо Йон-Хюн, 14.Ли Джун-Соо, 8.Ким Джун-Воо, 16.Ки Сун-Йон (87 - 13.Ким Джае-Сун), 7.Парк Джи-Сунг, 17.Ли Чун-Йон, 10.Парк Чун-Юн (90 - 15.Ким Дон-Джин), 19.Йеом Ки-Хюн (Ким Нам-Ил)