Вердер отстрани Сампдория за Шампионската лига,а Брага отстрани Севиля

Вердер отстрани Сампдория за Шампионската лига,а Брага отстрани Севиля Сампдория победи Вердер Бремен у дома с 3:2 в плейофния мач-реванш между двата отбора, но за групите на Шампионската лига се класира състава на Томас Шааф.Тимът от Генуа вече се виждаше в следващата фаза на турнира, след като водеше с 3:0 до 93-а минута, когато голът на Розенберг прати двубоя в продължения (първият мач преди седмица завърши 3:1 за германците). В добавеното време гостите доминираха и Клаудио Писаро вкара попадението, с което класира своите напред.

Ред Бул Залцбург не успя да победи Апоел Тел Авив и двата отбора завършиха при равенство 1:1. Общият резултат между двата тима е 3:4 и по този начин Ред Бул отпада от по-нататъшната борба в турнира. В 42-та минута Дъглас Да Силва си вкара автогол и така австрийците спечелиха преднина в двубоя. За продължаването им в Шампионската лига, обаче, бе необходим още един. В крайна сметка, обаче, в последната минута на срещата Еран Захави се възползва от грешка в отбраната на тима от Залцбург и изравни, с което класира отбора си от Тел Авив напред.

Партизан Белград продължава напред към груповата фаза на Шампионската лига, след като при гостуването си отстрани Андерлехт с 3:2 след изпълнение на дузпи.

Шериф Тираспол загуби у дома с 0:3 от Базел и по този начин отпадна от Шампионската лига, след като загуби и първия мач с 1:0. Българският вратар Владислав Стоянов извади топката от мрежата за първи път в 74-та минута, когато Марко Щрелер откри резултата за гостите. Александър Фрай удвои разликата само шест минути след това, а крайното 0:3 бе оформено също от него в 87-та минута. Така Шериф и Владислав Стоянов отпаднаха от най-престижния клубен турнир, но попаднаха директно в груповата фаза на Лига Европа.

Португалският Брага сътвори първата сезнация в тазгодишнито издание на Шампионската лига, след като изхвърли испанския гранд Севиля от надпреварата.
Португалците спечелиха и реванша в Испания с 4:3 и така с общ резултат 5:3 си гарантираха участие в груповата фаза на най-комерсиалния клубен турнир в света.
Матеус в 30-ата и Лима в 58-ата, 85-ата и 90-ата минута бяха точни за гостите, а Фабиано в 60-ата, Навас в 84-ата и Кануте в 90-ата минута отбелязаха за Севиля, но това се оказа недостатъчно.

<< върни се назад     25 август 2010   10:53

17 септември 2011 17:23   |   skfofsg   |     |
  15 септември 2011 15:48   |   oeoskiuylub   |     |
  15 септември 2011 02:48   |   Matee   |     |
I"m really into it, tnhaks for this great stuff!