Рома с победа №1000 в Серия А

ВИДИЧ СПАСИ ЮНАЙТЕД В КРАЯ

Рома спечели победа №1000 в Серия А, като се наложи с 1:0 като гост на Киево. Римляните постигнаха великолепното постижение в мач №2516 в италианския елит. Единственият гол вкара французина Жереми Менес в 69-ата минута. Това бе неговият първи гол за Рома.Рома събра 20 точки от изиграните до момента 14 мача и са само на 4 точки от четвъртото място даващо право за участие в Шампионската лига.

В мач от 16-я кръг на Премиършип Манчестър Юнайтед победи много измъчено с 1:0 Съндърланд, като голът падна в последните секунди на мача. Българинът Димитър Бербатов игра 90 минути, но се запомни само с няколко пропуска пред вратата на Съндърланд.В 90-та минута Карик шутира опасно, но топката срещна дясната греда на вратата на Съндърланд, след което топката попадна в Неманя Видич, който на празна врата не сгреши и донесе победата за Манчестър Юнайтед.След тази победа Манчестър Юнайтед продължава да се намира на трето място с 31 точки, докато Съндърланд остана в зоната на изпадащите на 18-о място с 15 точки.

06 декември 2008   22:21