ЦСКА победи Вихрен с 3:0 в Ксанти

ЦСКА победи Вихрен с 3:0 в Ксанти ЦСКА победи с класически резултат Вихрен в първата си контрола за годината с голове на Костадин Стоянов, Борис Галчев и Спас Делев. Мачът се игра в гръцкия град Ксанти, където и двата тима провеждат зимната си подготовка. Срещата започна с натиск на „червените”, като в в 23-тата минута след бързо изпълнение на статично положение отляво топката бе центрирана към наказателното поле на ”зелените”, където Костадин Стоянов я засече и я прати във вратата на Бахтерлиев за 1:0. В 40-тата минута на мача един от най-активните на терена през първата част Галчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Вихрен, нито един футболист не успя да засече топката, която излъга вратаря Бахтерлиев и влезе в далечения ъгъл на вратата му. В края на първото полувреме защитникът Александър Тонев се контузи и бе заменен принудително от току-що излезлия Лукас Трекаричи, който влезе отново в игра предвид предварителната уговорка между треньорите да използват всички налични футболисти по време на проверката. Второто полувреме започна с множество смени за „червените”, като Милен Радуканов вкара в игра нови 11 футболисти – Чавдаров, Виданов, Трифонов, Бандаловски, Попов, Грило, П. Стоянов, Маркиньос, Йовчев, Садула, Костов и Делев. Именно крилото на „червените” Спас Делев отбеляза третия гол за тима си в в 47-та минута, след като новото попълнение на тима Станко Йовчев центрира отдясно в наказазтелното поле на Вихрен, а Делев надскочи бранителите на тима, засече топката с глава и я прати в горния ляв ъгъл на вратаря Симеонов, който замени Бахтерлиев. Треньорът на Вихрен Владимир Каракчиев също направи пет смени.

ЦСКА - ВИХРЕН 3:0

1:0 К. Стоянов (23)
2:0 Галчев (40)
3:0 Делев (47)

ЦСКА: Иван Караджов (46-Здравко Чавдаров), Йордан Минев (46-Фабрицио Грило), Джузепе Акуаро (46-Павел Виданов), Костадин Стоянов (46-Апостол Попов), Борис Галчев (46-Иван Бандаловски), Георги Амзин (46-Маркиньос), Александър Тонев (37-Трекаричи, 45-Румен Трифонов), Владимир Бахъров (46-Петър Стоянов), Лукас Трекаричи (33-Станко Йовчев), Владимир Каптиев (46-Спас Делев), Мишел Платини (46-Станислав Костов)

ВИХРЕН: Бахтерлиев, Чуркин, Дюлгеров, Радев, Андреев, Иванов, Богоев, Кръстев, Станкев, Гущеров, Ласков (Симеонов, К.Николов, Карадаков, Захариев, Шапкаров)