Борусия продължaва да гази по похода си към титлата

След две поредни равенства отборът на Борусия (Дортмунд) отново се върна на победния път в Бундеслигата, след като в двубой от 23-ия кръг се наложи с 2:0 над гостуващия Санкт Паули. "Жълточерните" стигнаха до успеха с много атаки и красиви комбинации, като пропуснаха да стигнат до още по-изразителен успех. Попаденията пък бяха дело на голмайстора Лукас Бариос и Ралф Гунеш, който си отбеляза автогол в началото на втората част.След успеха Дортмунд остава на еднолично начело в класирането с актив от 55 точки, на цели 13 зад 2-ия Леверкузен, но и с мач повече. Гостите от Хамбург пък са 11-и с 28 пункта.

Бившият играч на Литекс Миливое Новакович си вкара автогол по време на срещата на Кьолн срещу Хофенхайм в мач от 23-я кръг в германската Бундеслига. Словенецът направи това в 46-ата минута на мача. Все пак неговия отбор стигна до крайното 1:1 след гол на Мохамед в 69-ата минута на мача.

Отборът на Хановер 96 изигра поредния си силен домакински мач и разгроми с 3:0 Кайзерслаутерн. Възпитаниците на старши треньора Мирко Сломка не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и с лекота стигнаха до убедителния успех. Два гола отбеляза Ян Шлаудраф, а между неговите попадения се разписа Мохамед Абделу. Победата изкачи Хановер на трето място във временното класиране, с две точки повече от Байерн (Мюнхен), който тази вечер гостува на Майнц 05.

Отборът на Нюрнберг разби с 3:0 като домакин Айнтрахт (Франкфурт) в първия мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига и се поздрави с четвърта поредна победа. Айнтрахт пък продължава да няма отбелязан гол от началото на 2011 година.  И трите попадения паднаха във втората половина на второто порувреме. В 67-ата минута Юлиан Шийбер откри резултата с далечен удар след изпълнение на фаул. Изстрелът на Шийбер изненада опитния вратар на Айнтрахт Ока Николов, който не реагира особено добре, след като топката тупна точно пред него. Три минути преди края резервата Робърт Мак вкара изключително красив гол с прехвърляш удар, а класическата победа на домакините оформи Алмог Коен с прекрасен далечен шут.

Отборът на Хамбургер ШФ разби с 4:0 гостуващия Вердер (Бремен) в очакваното с голям интерес дерби на Северна Германия от 23-ия кръг на Бундеслигата. Играчите на Армин Фее стояха много добре на терена през всичките 90 минути и заслужено стиганах до ценния успех, не и без помощта на трагичната защита в зелено. Два гола за домакините отбеляза Хосе Паоло Гереро, а по едно добавиха Анис Бен-Хатира и Младен Петрич.