Порто победи Арсенал и взе първото място

В дербито на шестия кръг от груповата фаза на Шампионската лига в група G отборът на Порто спечели с 2:0 срещу Арсенал и спечели първото място в групата с 12 точки.През първата част домакините стигнаха до откриването на резултата в 39-ата минута, когато Бруно Алвеш засече подаване на Раул Мейрелеш от корнер и прати кълбото в мрежата на Алмуния.През второто полувреме домакините увеличиха преднината си като в 54-ата минута на срещата Фернандо пусна филигранен пас към Лисандро Лопеш и той прониза за втори път вратата на Арсенал.

Порто - Арсенал 2:0 (1:0 Бруно Алвеш (39 мин),2:0 Лисандро (54)
Порто (4-3-3): Елтон, Фусиле, Роландо, Бруно Алвеш, Педро Емануел, Лучо (78 - Томас Коста), Фернандо, Раул Мейрелеш, Лисандро, Хълк (87 - Гуарин), Родригес (78 - Мариано)

Арсенал (4-4-2): Алмуния, Ебуе, Галас, Силвестре, Джуру, Рамзи (59 - Уилшър), Диаби (59 мин - Гибс), Сонг (78 - Рандал), Денилсон, Вела, Бендтнер
Жълти картони: Лучо (П), Ебуе (А)
Съдия: Кирос Васарас (Гърция) ; Стадион: „До Драгао"