Манчестър Сити продължават да мачкат

Ливърпул и Челси също с победи при вчерашния кръг

Отборът на Манчестър Сити размаза с 5:1 Тотнъм като гост на „Уайт харт Лейн“. Един Джеко вкара цели четири гола във врата на Брад Фридъл, а силен  дебют  направи Самир Насри, който асистира за три от попаденията на своя тим. Головете на босненеца пандаха в 35-ата, 41-ата и 54-ата минута. Серхио Агуеро вкара след   добър самостоятелен пробив в 60-ата минута, за да направи резултата 0:4. Юнес Кабул бе точен за домакините в 68-ата, но отново Джеко в 92-ата с фантастичното си попадение оформи крайното 1:5 в полза на "гражданите", с което  излязоха на първо място в класирането като единствен отбор с пълен актив от девет точки след три кръга.

Ливърпул победи Болтън с 3-1. Джордан Хендерсън откри резултата за Ливърпул в 15-ата минута с дебютно си попадение с екипа на мърсисайдци. След почивката Мартин Шкъртел с глава направи резултата 2:0. Само секунди по-късно Чарли Адам бе в прегръдките на своите съотборници, след като с дебютното си попадение направи резултата класически. Халфът на Ливърпул разстреля Яскелайнен с прецизен удар от границата на наказателното поле. В 92-ата минута Мартин Петров проби отлично отляво и при опита си да го спре капитанът на Ливърпул Джейми Карагър подаде топката на Иван Класнич, който отблизо вкара за крайното 3:1.

Отборът на Челси извоюва труден успех с 3:1 над новака в Премиършип Норич, въпреки че до 82-ата минута резултатът на "Стамфорд Бридж" бе равен 1:1. Момчетата на Андре Вилаш-Боаш взеха победата главно благодарение на дузпа, спечелена от халфа Рамиреш, изпреварил стража на гостите Джак Ръди и изкарал му червен картон. От бялата точка Франк Лампард разстреля резервата Ръд за 2:1, а в 10-ата минута на даденото от съдията продължение новото попълнение Хуан Мата оформи крайното 3:1. Преди това десният бранител на Челси Жозе Босингва откри резултата с феноменален удар в 6-ата минута, но грешка на Енрике Иларио и Бранислав Иванович позволи на Грант Холт да изравни за Норич в 63-ата. Във 65-тата минута, топката бе центрирана към Дидие Дрогба, който би с глава, а излезлият напред вратар Джон Руди го удари в лицето. Котдивоарецът падна много тежко на земята по лице. Дрогба напусна терена в безсъзнание, а на терена се появиха Анелка и Мата, който пък замени Малуда.

<< върни се назад Автор: Тоня Иванова
    28 август 2011   19:08