Юве и Фиорентина с победи, Рома и Наполи падат

Катания удари Рома с 3:2

Катания победи Рома с 3:2 и спря победната серия на римляните, които бяха спечелили последните си 8 мача във всички турнири. Моримото се превърна в герой за сицилианците, след като вкара две от попаденията. Благодарение на успеха домакините събраха 25 точки и се доближиха до местата, даващи право на участие в евротурнирите наесен. Катания започна по-активно мача, като в 13-ата минута домакините можеха да открият резултата. Моримото бе изведен сам срещу Дони, но стреля слабо и не успя да прокара топката покрай стража на гостите. Последваха няколко удара към вратата на Дони, но бразилецът се намесваше авторитетно. В 28-ата минута отново Моримото бе в отлична позиция, но от 3 метра стреля в аут. В 30-ата минута капитанът на Рома Франческо Тоти напусна терена принудително, след като почувства болки в десния крак. На мястото на Тоти в игра влезе Менес. В 33-ата минута Катания откри резултата. Домакините направиха светкавична контраатака, като Маскара изведе Байоко сам срещу вратаря на Рома. Полузащитникът не сгреши и откри резултата- 1:0. Рома се опита веднага да отговори, но като взе инициативата, а домакините се прибраха в собствената си половина. В 40-ата минута Катания нанесе втория си удар. Домакините направиха нова убийствена контраатака, като Моримото бе изведе сам срещу Дони и този път не сгреши - 2:0. В края на първото полувреме рилмяните можеха да намалят резултата, но Жулио Баптища стреля неточно, след като получи добра топка в малкото наказателно поле.
В 56-ата минута Моримото вкара втория си гол в мача, като по този начин предреши крайния победител. В основна заслуга за гола бе Маскара, който записа втората си асистенция в срещата.Натискът на Рома даде резултат. В 74-ата минута Мирко Вучинич успя да върне един гол, а само 3 минути по-късно Менес направи резултата 2:3, след като се разписа с удар от въздуха. До края на мача Рома тотално доминираше на терена, но Катания успя да задържи крехката си преднина.
КАТАНИЯ - РОМА 3:2 ( 1:0 Байоко,2:0 Моримото,3:0 Моримото,3:1 Вучинич,3:2 Менес )

КАТАНИЯ: Бизари, Ицко, Стовини, Терлици, Силвестре, Сабато, Ледесма, Карбони, Тедеско, Паолучи, Маскара

РОМА: Дони, Касети, Мексес, Жуан, Рийзе, Перота, Де Роси, Бриги, Баптища, Тоти, Вучинич

В друг мач от кръга Лече и Болоня не успяха да си отбележат гол - 0:0. Също наравно завърши и срещата между Каляри и Реджина - 1:1 (на снимката долу). Домакините откриха резултата чрез Акуафреска още в първата минута, но след почивката Бриенца възстанови статуквото и оформи крайния резултат.Отборите на Ювентус и Фиорентина записаха победи в днешните срещи от Серия А. “Старата госпожа”се наложи с 3:1 като гост на Аталанта, а “Ла Виола” също навън надигра Сампдория с 1:0.На “Стадио Атлети Адзури ди Италия” още през първата част Юве дръпна с 2:0 след голове на Дел Пиеро и Легроталие. В началото на второто полувреме Виери изравни за “нерадзурите”, които опитаха да изравнят, но в 81-ата минута бяха наказани от Амаури.