Обзор на резултатите за евро 2012

Вчера се изиграха поредните евроквалификационни срещи по пътя за Евро 2012 в Полша и Украйна.
Българският национален отбор от Англия с 0:3. Още в 12-тата минута се разписа Гари Кейхил, само 10 минути по-късно Уейн Рууни удвои. Третото попъдение отново беше дело на нападателя от Манчестър Юнайтед.
В другата среща от нашата група "G" Уелс победи Черна гора с 2:1. В 29-та минута Стив Морисън отбеляза дебютно попадение с националния екип, като засече центриране отдясно на Дейвид Вон. Капитанът Аарън Рамзи удвои аванса на Уелс в 50-тата минута. Младата звезда на Черна гора Стеван Йоветич отбеляза за крайното 2:1 в 71-вата минута. Уелс остава последен в група с три точки, пред България с 5. Швейцария също е с пет, но и мач по-малко. Лидерът Англия има 14, а Черна гора остана с 11. На 11 октомври Уелс гостува в София, с което приключва евроквалификационният цикъл.
В група "А" водачът Германия победи Австрия с 6:2. С два гола се отличи Месут Йозил в 23-ата и 47-ата минути, а по един добавиха Мирослав Клозе в 8-ата, Лукас Подолски в 28-ата, Андре Шюрле в 84-ата и Марио Гьотце в 89-ата минути. За Австрия вкарaха пък Марко Арнаутович в 42-ата и Мартин Харник в 51-ата минути. Отборът на Турция спечелиха с 2:1 у дома срещу Казахстан. Домакините откриха чрез Елмаз в 31-ата минута, но Конисбаев изравни в 55-ата. В продължението на мача Туран донесе успеха на Турция. Така в тази група Германия с пълен актив от 24 точки се класира за европейското първенство. Турция остана втора с 13 точки. В същата група Азърбеджан препъна Белгия като двата тима завършиха наравно 1:1.
В група "В" Русия излезе начело в класирането след минимален успех над Македония с 1:0, а Ирландия и Словакия не успяха да се победят, завършвайки 0:0. В аутсайдерското дерби Армения победи с класическото 3:0 Андора.
В група "С" Италия записа 6-тата си победа, надигравайки с 1:0 като гост Фарьорските острови. Словения допусна домакинско поражение от Естония с 1:2, а Сърбия победи Сев. Ирландия като гост с 1:0. Лидер е Италия с 19 точки, втори са съставите на Словения и Сърбия с 11 точки, а с 10 е отбора на Естония.
В група "Е" водачът Холандия попиля Сан Марино и му вкара 11 безответни попадения. Четири гола за лалетата вкара Робин Ван Перси, а по два добавиха Клаас-Ян Хунтелаар и Уесли Снайдер. Само по веднъж пък се разписаха Джони Хейтинга, Дирк Каут и резервата Вийналдум. В изключително важен мач за второто място Унгария спечели срещу Швеция с 2:1 и двата състава се изравниха по точки - по 15. Финландия победи Молдова с 4:1.
В група "F" Гърция и Хърватия записаха победи при гостуванията си съответно на Израел и Малта. Лидер е Гърция със 17 точки, Хърватия е с 16, а Израел е с 13 точки.
В група "Н" Португалия и Норвегия имат по 13 точки, след като днес победиха Кипър и Исландия. Двата състава имат по 13 точки, Дания е с 10 точки.
В единствената среща в група "I" Литва и Лихтенщайн завършиха наравно 0:0.
В група "D" лидерът Франция се измъчи, но спечели с 2:1 при гостуването си на Албания с 2:1 и има 16 точки. Босна и Херцеговина и Румъния спечелиха с по 2:0 гостуванията си на Люксембург и Беларус. Втори в класирането е съставът на Босна с 13 точки, Беларус е с 12, а Румъния с 11 точки.

<< върни се назад     03 септември 2011   17:25