Валери Божинов с първи два гола за Спортинг (Лисабон)

Българският нападател на португалския гранд „Спортинг“ (Лисабон) Валери Божинов реализира първите си две попадение в официален двубой на своя тим. Божинов се разписа при категоричната победа с 6:1 над отбора на „Жил Висенте“ в двубоя между двата състава от 8-я кръг на португалското първенство.

Срещата започна повече от добре за домакините, които поведоха в резултата още в 7-а минута, когато Полга намери Карисо, който се разписа за 1:0. „Спортинг“ удвои преднината си в 58-а минута, когато Ван Волфсвинкел вкара от дузпа за 2:0. Само четири минути по-късно Капел направи резултата класически. В 66-а минута Капел вкара своя втори гол в срещата и покачи преднината на домакините на 4:0. Гостите от „Жил Висенте“ отбелязаха почетно попадение в 75-а минута, като негов автор беше Роберто. В 79-а минута падна първият гол на Божинов в срещата. Карийо центрира в наказателното поле на „Жил Висенте“, където българският нападател засече подаването и с крак прати топката под плонжа на Адриано за 5:1. Божинов реализира второто си попадение в продължението на двубоя, когато Диего Рубио намери българина и той от малък ъгъл от вратарското наказателно поле вкара за крайното 6:1.

След тази убедителна победа „Спортинг“ (Лисабон) се изкачи на трето място във временното класиране с актив от 17 точки и по-добра голова разлика от „Брага“ и „Маритимо“. На върха с по 20 точки са отборите на „Порто“ и „Бенфика“.

<< върни се назад Автор: Дашо Добрев
    26 октомври 2011   13:10