Лионел Меси продължава да пише история

Отборът на „Барселона“ победи с 4:0 като гост тима на „Виктория“ (Пилзен) в двубой от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига и по този начин се класира за осминафиналите в надпреварата. В другата среща „Милан“ завърши наравно 1:1 при гостуването си на БАТЕ (Борисов).

В Чехия, момчетата на Хосеп Гуардиола изиграха рутинен двубой и без много притеснения се поздравиха с успеха. В герой за „Барселона“ отново се превърна аржентинската звезда Лионел Меси, който реализира три гола за успеха на своя тим. Едно попадение добави Сеск Фабрегас.

Победата на „каталунците“ няма да се запомни толкова с изразителния резултат, колкото с редицата рекорди, които бяха счупени именно в този двубой. Срещу „Виктория“ (Пилзен), наставникът на „Барселона“ Хосеп Гуардиола записа мач номер 200 начело на тима. Във всички тези двубои, Гуардиола е записал рекордните 144 победи. Именно в тази среща, падна и гол номер 500 за тима под негово ръководство. Рекордьор срещу чехите стана и вратарят Виктор Валдес, който подобри постижението на Мигел Рейна от сезон 1972-1973 година, за страж на клуба с най-много минути без попадение във вратата си. Валдес вече има 877 минути „суха мрежа“, което е доста над 824-те на Рейна.

Футболистът, който обаче заслужава най-много овации, определено е Лионел Меси. Аржентинският нападател на „Барселона“ продължава да пиеш историята на този велик клуб. Срещу „Виктория“ (Пилзен) Меси реализира три гола – първият беше под номер 200 с екипа на тима, вторият под номер 50 само за 2011 година, а третият регистрира неговото 202 попадение във всички състезание и в същото време 51-о само за тази година.

<< върни се назад     03 ноември 2011   13:21