Ботев се представи с 4:0 пред над 3000 фенове

Ботев се представи с 4:0 пред над 3000 фенове Новият Ботев се представи пред феновете си с разгромна победа с 4:0 срещу гостуващия Димитровград снощи на стадион Христо Ботев. Около 5000 запалянковци дойдоха да подкрепят любимците си, създавайки атмосфера като за финал, в навечерието на първия сезон на жълто-черните след ерата Христолов. Публиката на Ботев отново направи истинско шоу за своите любимци и допринесе за доброто настроение на футболистите, които разгромиха съперника си в контролата, играна на осветление. Около 19:00 часа бяха представени пет гарнитури на Ботев на терена. За съжаление две от представителните ни Юношески формации бяха на официални срещи за Елитните си групи и това попречи да се включат в празника на Пловдив.
Срещата започна към 19:40 на клубния ни стадион. Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на големия журналист и фен на Ботев Пловдив Николай Стоянов. Ники си замина в сряда от сърдечен удар.

Още в 8-ата минута Владимир Байрев се разписа с глава след центриране на Недко Миленов от корнер. Малко след това отборът на Марин Бакалов стигна до втори гол. Негов автор стана Иван Площаков, който започна една атака и изведе Хаджифейзула в отлична позиция. Бившият нападател на Асеновец стреля, но вратарят на Димитровград изби. Топката попадна отново в Площаков, който от няколко метра намери целта. В 57-ата минута Стефан Костадинов направи резултата класически, след като се разписа от дузпа. Разгромното 4:0 бе оформено от Борислав Караматев в 65-ата минута.
В първия кръг на новото първенство във В групата Ботев приема Асеновец. Двубоят е другата неделя на стадион Христо Ботев от 18 часа.Дебют за Ботев направи играча на Байер Леверкузен - Наско Курдов. Той се включи като резерва и имаше невероятен шанс да се разпише за отбора на Пловдив, но направи уникален пропуск почти сам срещу вратаря на гостите. За Димитровград добро впечатление направи Петър Станев - Царицата.

Съставът на Ботев: 23. Илия Николов; 17. Петко Фанев, 5. Асен Рахов, 4. Владимир Байрев, 19. Васил Гуджев; 9. Стефан Костадинов, 6. Иван Танчовски, 22. Недко Миленов, 3. Димитър Байрев, 7. Светослав Асенов; 10. Иван Площаков.