Нефтохимик, Ботев(Пд )и Созопол водят в Югоизточната В група

Нефтохимик, Ботев(Пд )и Созопол водят в Югоизточната В група Нефтохимик, Ботев Пловдив и Созопол останаха трите отбора без загубени точки в Югоизточната "В" група след 4 кръга. От групата с пълен актив точки отпадна тима на Ботев Гълъбово, който завърши 1:1 в изминалия кръг като гост на Загорец. В неделните срещи най-убедително се представи Нефтохимик, който разгроми с 5:0 като гост Левски Карлово и излезе на първо място с по-добра голова разлика от съперниците си. Нефтохимик постигна четвърта победа, този път над Левски (Карлово) с 5:0 като гост. Попаденията вкараха Митко Трендафилов в 30-ата минута, както и Александър Дерменджиев (60), Милен Христов (70), Габриел Генчев (83) и Милен Георгиев (90). . Тимът на Созопол пък удари също като гост Тунджа (Ямбол) с 2:1.
Втори е Ботев, който продължава с победите, като този път макар и трудно, спечели гостуването си на Димитровград с 1:0. В 80-тата минута Митко Байрев успя да донесе трите точки, след като проби през центъра и останал сам срещу вратаря на домакините вкара за 1:0. Двама, от задържаните трима привърженици на Ботев бяха пуснати 1 час след края на мача с Димитровград вчера РПУ Димитровград. Повече от 1000 фена на „канарчетата” пътуваха за гостуванетоТрите тима за сега не са играли един срещу друг, като първият двубой помежду им ще бъде в 14-ия кръг на 27 октомври - Ботев гостува на Созопол. "Морското" дерби на върха е два кръга по-късно на 7 ноември, а дербито между Ботев и Нефтохимик е в Бургас на 28 ноември в последния кръг..

Ботев: 23. И. Николов,4. Вл. Байрев ,5. А. Рахов ,15. Ил. Енчев ,19. В. Гуджев ,3. Д. Байрев,22. Н. Миленов, 7. Св. Асенов, 8. П. Батинов (10. И. Площаков 48`), 18. Р. Хаджифейзула, 25. А. Курдов (28. Ст. Учиков 67')