Фенският Спартак и Спартак 1918 с победи над Макак (Шумен) и Преслав

Фенският Спартак и Спартак 1918 с победи над Макак (Шумен) и Преслав Спартак 1918” постигна изключително трудна победа с 1:0 над „Макак 2008” (Шумен) в дербито на кръга в Североизточната „В” група. Срещата премина при поделено надмощие, като варненци направиха една дузина пропуски през втората част и дори пропиляха дузпа.
С хубава игра фенският „Спартак” удари с 3:0 „Преслав” и продължава да бъде лидер в класирането на Североизточната „В” група. „Соколите” мачкаха съперника си през всичките 90 минути, но вкараха само три гола. За сметка на това обаче попаденията бяха майсторски. След четвърт час игра Тодор Радомиров завърши от въздуха заучено положение от фаул, при което остана непокрит на точката на дузпата. Вторият гол на варненци в 50-ата минута бе още по-красив. Кирил Недев бе изведен по десния фланг, центрира топката на задна греда, където Радомиров я заби с глава, покрай противниковия вратар. Крайния резултат оформи 10 минути преди последния съдийски сигнал Иван Караджов. Марин Петров изведе в коридор Марко Илич, който сви топката към нападателя и той технично я мушна в мрежата.

Фенският тим игра в състав: Ивайло Маринов, Мартин Любенов, Радослав Ковачев, Бойко Косев (50 Тодор Алексиев), Георги Бомбов, Кирил Недев (65 Марин Петров), Живко Бояджиев (70 Йордан Пенев), Тодор Радомиров, Марко Илич, Иван Караджов

Спартак 1918” : Марков, Венков, Б. Илиев, Андонов, Луго, Димов, Гочев (58 Драголов), Костадинов, Мартинов (78 Михалев), Андреев (46 Мирчев), Илчев
позванете.бг

08 ноември 2010   15:59

Още за Таланти& Аматьори:
Драма с дузпи на финала на Refan Cup 2019! Много емоции решиха битката в полза на ФА Пловдив!