БАЙЕРН МЮНХЕН и Барселона се класираха за полуфинал в Шампионска лига

• Барселона победи с 3:1 Милан в мача реванш от ¼-финалите в турнира Шампионска лига на стадион "Камп Ноу" и се класира на полуфиналите в турнира за рекорден пети пореден път.
    В 10-ата минута Лука Антонини извърши нарушение в наказателното поле на Милан и съдията отсъди дузпа за каталунците. Лионел Меси бе точен след 11-метровия наказателен удар. Това бе неговият 50-и гол в срещите от турнира и 13-и само за този сезон. Меси се нареди по този показател до Раул, Рууд ван Нистелрой и Тиери Анри. В 33-ата минута Антонио Ночерино изравни за 1:1 след самостоятелен пробив от дясно. В 41-ата минута реферът Бьорн Куйперс от Холандия даде втора дузпа за Барселона за задържане в наказателното поле на Бускетс от страна на защитник на Милан. Отново зад топката застана Меси и вкара своето рекордно 14-о попадение в турнира за този сезон. В 53-ата минута халфът Андрес Иниеста записа името си сред голмайсторите, вкарвайки трети гол за каталунците.
    В първия четвъртфинал двата отбора не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0 на стадион "Джузепе Меаца" в Милано и с резултата от реванша в Барселона каталунците продължават напред. Те ще играят срещу победителя от утрешния мач между Челси и Бенфика.

Барселона подобри още рекорди след победата срещу Милан
    Барселона отново подобри няколко рекорда след днешния мач с Милан от ¼-финалите в Шампионската лига. Треньорът Гуардиола води отбора в 50–и мач и оглави класацията на треньорите с най–много срещи в този турнир, изпреварвайки Франк Рийкард (41) и Луис ван Гаал (40).
    Голмайсторът Лионел Меси настигна рекорда на Жозе Алтафини (Милан) от сезон 1962/63 за най–много отбелязани голове в Шампионската лига и Купата на Европейските шампиони, както се казваше турнирът по-рано. Аржентинецът има вече 51 гола в състезанието с екипа на каталунците. Освен това той вкара 14-ото рекордно попадения в турнира за един сезон. Миналата година той имаше 12.
    Срещу Милан Дани Алвеш изигра своя мач № 200 с екипа на Барселона. Мачът беше специален и за капитана на Барса Карлес Пуйол, който записа своя мач номер 550 за испанския шампион.
    Отборът като цяло се класира на полуфиналите в турнира за рекорден пети пореден път.

БАЙЕРН МЮНХЕН - ОЛИМПИК

Байерн Мюнхен се класира на полуфиналите
    Байерн Мюнхен победи с 2:0 Олимпик Марсилия в мача реванш от ¼-финалите в турнира Шампионска лига на стадион "Алианц Арена”, на който ще се играе финалът на турнира. И двата гола за домакините вкара Ивица Олич в 13-ата и 37-ата минута. Баварците победиха с 2:0 и в първата среща в Марсилия и с общ резултат 4:0 се класират на полуфиналите. Техен съперник ще е победителят от двубоя Реал (Мадрид) – АПОЕЛ (Никозия).

04 април 2012   00:26