България пречупи световния вицешампион Холандия!

България победи с 2:1 като гост Холандия в контролна среща на „Амстердам Арена”, пред почти 50 хиляди зрители, в една от проверките на световния вицешампион преди Евро 2012.Във втория мач на Любослав Пенев начело на „трикольорите“, родните национали изиграха отлично тактически двубоя, с добра защита през първото полувреме, и вече по-настъпателно след почивката, и напълно заслужиха успеха си. Историята се повтаря, и след 1988-та година, когато бе последната победа на България над Холандия, сега отново стигаме до такъв момент. Интересното е, че именно Любо Пенев тогава пак бие холандците със своето попадение в проверка, а след това Холандия става европейски шампион. България вече има пет победи над Холандия от 10 мача помежду ни.

ХОЛАНДИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:2

1:0 Ван Перси 45, 1:1 Попов 49 дузпа, 1:2 Мицански 90

Холандия: Тим Крул, Джон Хайтинга, Йорис Матайсен (16-Вилфред Баума), Йетро Вилемс (63-Шаарс), Грегори ван дер Вил, Марк ван Бомел, Найджъл де Йонг (85-Кевин Щроотман), Уесли Снайдер, Рафаел ван дер Ваарт (63-Дирк Каут), Клаас-Ян Хунтелаар (77-Ариен Робен), Робин ван Перси