Триумф за Тренто на Стойчев и Казийски срещу Ираклис на Гибона

Матей Казийски MVP на Шампионската.Пламен Константинов за най-добър посрещач.

Триумф за Тренто на Стойчев и Казийски срещу Ираклис на Гибона Италианците спечелиха финала на Шампионската лига с 25:12, 21:25, 26:24, 25:22 Тренто победи Ираклис с 3:1 гейма (25:12, 21:25, 26:24, 25;22) на финала на Шампионската лига по волейбол “Индезит”. За гръцкия тим в стартовия състав бе капитанът на националния ни отбор Пламен Константинов, който игра с контузия. За водения от Радостин Стойчев тим сред основните фигури бе блестящият в мача Матей Казийски. Срещата, която се забави заради сблъсъци на феновете, започна с две последователни точки на Казийски. Гибона обаче намали на 1:2 в полза на своя Ираклис. Първото техническо прекъсване дойде при 8:2 в полза на италианците.
Отново Матей реализира за 9:3, а следващата му точка бе при 12:4. При 15:5 Пламен Константинов имаше претенции към съдията, че ударът му е бил докоснат от блокадата.Второто техническо прекъсване бе при 16:6. Гибона сгреши за 10:21. Тренто затвори гейма с 25:12, след само 19 минути игра.Вторият гейм бе за Ираклис - 51:21 след 26 минути игра. Гърците започнаха по-добре срещата и поведоха с 5:1. Играчите на Радостин Стойчев изравниха. След прекъсването при 8:7 в полза на Ираклис, Тренто вкара две последователни за 9:8. След това двата тима заиграха точка за точка. Отборът на Пламен Константинов дръпна с 18:14, след което доведе гейма до 24:19. Италианците върнаха две точки за 24:21, но Ираклис отбеляза за 25:21.Третата част бе най-равностойна и интересна. Водачеството се сменяше постоянно. Най-голямата разлика бе 3 точки и бързо бе стопявана. Тренто поведе с 21:18, но Ираклис стигна до 21:20. При 24:24 играч на гръцкия тим прати сервис в аут. След атака на Матей Казийски и блокаут италианците спечелиха гейма с 26:24 за 31 минути.Тренто спечели четвъртата част с 25:22 за 31 минути. Двата тима бяха равностойни и играха точка за точка. При 20:20 първо италианският тим излезе напред, а след това Ираклис изравни за 22:22. Последваха три точки за отбора на Радостин Стойчев, Матей Казийски и Красимир Стефанов, с които бе спечелен мачът.Итас Диатек Тренто печели Шампионската лига "Индезит" в дебютния си сезон, с 12 победи и нито една загуба. За втори път на финала триумфират българи, след като преди 4 години надпреварата спечели Тур на Владо Николов

Българският играч на шампиона Тренто Матей Казийски бе избран за най-добър играч (MVP) в Шампионската лига "Индезит". Италианският тим победи Ираклис с 3:1 гейма на финала на надпреварата. Матей повтори постижението на Владимир Николов, който през 2005 година спечели Лигата в френския Тур и стана MPV на турнира. Капитанът на националния ни тим Пламен Константинов, който е част от тима от Солун, пък бе избран за най-добър посрещач, въпреки че игра с контузия в рамото.

ИРАКЛИС: Андрей Краварик, Зимон Тишер, Маркус Нилсон, Никос Смарагдис, Пламен Константинов, Алех Акрем, Консейсао Денисон (Йоанис Харитонидис, Женя Горстянюк)
Треньор: Флавио Гулинели

ТРЕНТО: Матей Казийски Емануеле Бирарели, Леандро Висото Невеш, Никола Гърбич, Михал Винярски, Риад, Андреа Бари (Доре Дела Лунга)
Треньор: Радостин Стойчев

07 април 2009   16:26