Шампионът Волфсбург стартира с победа срещу Щутгарт

Шампионът на Германия Волфсбург започна успешно защитата на титлата си в Бундеслигата. "Вълците" се наложиха с 2:0 над Щутгарт в първата среща от новото първенство. Двата тима направиха много здрав мач, в който имаше много положения и пред двете врати.През първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат гол, като домакините имаха надмощие, но опасностите пред вратата на Леман бяха рядкост.Втората част започна с две добри атаки на Щутгарт, след което Волфсбург взе инициативата. Така в 71-та минута домакините поведоха. Гентнер намери добре в наказателното поле на Щутгарт Мисимович, а Делпиер закъсня с намесата си и босненецът прати с техничен топката в левия ъгъл на Леман за 1:0.В 82-та минута Графите се справи с опеката на Тасчи, след което прати кълбото в десния ъгъл на Леман. До края резултатът се запази и "вълците" се поздравиха с успеха.

Волфсбург: Диего Беналио,Марсел Шефер,Александър Мадлунг,Саша Ридер,Андреа Бардзали,Жосуе,Звездан Мисимович
Карим Зиани(87’Ашкан Дежага),Кристиан Гентнер,Един Дзеко,Графите( 89’Александър Есвайн)

Щутгарт:Йенс Леман,Сердар Тасчи ,Матьо Делпиер ,Людовик Магнин ,Томас Хитцлспергер,Тимо Гебхарт(75’Елсон),