Дузпа спаси Челси от провал срещу последния

Дузпа спаси Челси от провал срещу последния Челси се спаси от нов провал, след като Франк Лампард от дузпа донесе успеха на "сините" с 2:1 в домакинството срещу последния в класирането Портсмут. Лондончани водеха на почивката след попадение на Никола Анелка, но Фредерик Пикион изравни в началото на второто полувреме.

Това е първа победа за тима на Карло Анчелоти в последните пет мача, като във Висшата лига отборът загуби от Манчестър Сити и завърши наравно с Евертън на "Стамфорд Бридж". Въпреки това след днешния успех Челси отново има преднина от три точки пред втория Манчестър Юнайтед.

Анчелоти направи някои промени в състава. Той не можеше да разчита на Дидие Дрогба, който има контузия в гърба, получена на тренировка, а Алекс влезе на мястото на Рикардо Карвальо в защитата, която допусна три гола срещу Евертън. Мениджърът на Портсмут Аврам Грант бе посрещнат с бурни аплодисменти на "Стамфорд Бридж". Бившият наставник на Челси бе направил цели седем промени в тима си.

Домакините започнаха с типичния си агресивен стил от първите минути и още в началото пропуснаха отлична възможност да поведат. След ъглов удар Балак отклони топката, а Калу на два метра пред вратата не успя да прати топката в мрежата след удар с глава. Все пак в 23-ата минута "сините" откриха резултата след пробив на Алекс отдясно. Топката стигна до Анелка в наказателното поле и за нападателя не бе проблем да се разпише. Помпи също имаше своите положения, макар и доста по-малко. Чех, който получи много критики за играта си срещу Евертън, трябваше да спасява удар на Пикион, а след това да види как шут на Боатенг облизва гредата.

Малко след почивката гостите объркаха сценария на лондончани. Джейми О`Хара стреля от фаул, топката се отклони в стената и след това в лицето на Ашли Коул, за да попадне на крака на Пикион, който я заби в мрежата зад Чех. От този момент натискът на Челси се увеличи, но създадените положения не бяха много. Все пак в 79-ата минута домакините стигнаха до жадувания втори гол, след като Марк Уилсън повали Иванович в наказателното поле и Лампард бе точен от бялата точка. В самия край младият Фабио Борини можеше да отбележи първия си гол за тима, но топката мина на сантиметри от лявата греда.