Форлан и Атлетико (М) наказаха Ливърпул

Форлан и Атлетико (М) наказаха Ливърпул Испанският клуб Атлетико (Мадрид) победи с 1:0 английския гранд Ливърпул в първа полуфинална среща от турнира Лига Европа. Автор на единственото попадение в мача на стадион "Висенте Калдерон" в Мадрид стана Диего Форлан. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед се разписа още в 9-ата минута.

Домакините от Атлетико бяха без една от най-големите си звезди - наказания аржентински нападател Серхио Леонел Агуеро. "Червените" пък не можеха да разчитат на испанската си суперзвезда Фернандо Торес. Юношата на Атлетико (Мадрид) е аут до края на сезона заради контузия. Мениджърът на гостите Рафаел Бенитес трябваше да се оправя и без контузените защитници Мартин Шкъртел, Емилиано Инсуа, Фабио Аурелио и Мартин Кели, а аржентинският офанзивен халф Макси Родригес няма право да играе за мърсисайдци в Лига Европа. Отсъствието на Торес си пролича ясно, тъй като без него атаката на Ливърпул определено страдаше, а задачата да замести качествено "Ел Ниньо" се оказа непосилна за младия Давид Н'го.
Още в 9-ата минута Форлан откри резултата след груба грешка на защитата на Ливърпул и неособено добра намеса на испанския страж на гостите Хосе Мануел Рейна. Хурадо проби отляво и центрира към уругвайския нападател, който първоначално не успя да стреля добре с глава, но след това не без известна доза късмет намери начин да изпрати топката във вратата на Ливърпул.

Английският гранд отговори мигновено с центриране към Йоси Бенаюн, но израелският атакуващ халф не успя да стреля добре с глава. В 11-ата минута Форлан отново се озова в отлична позиция, но бе отсъдена засада, като решението бе доста спорно. В 18-ата минута Бенаюн се измъкна от отбраната на "дюшекчиите" и изпрати топката във вратата на "дюшекчиите", но голът бе отменен заради много спорна засада. Минута след това капитанът на гостите Стивън Джерард получи извеждащ пас от бразилския халф Лукаш, но стреля неточно. В 42-ата минута пък чешкият защитник на Атлетико Томаш Уйфалуши бе изпуснат от защитата на Ливърпул, но не успя да порази целта отблизо.

Девет минути след почивката пред Форлан се откри прекрасен шанс да направи резултата 2:0, но нападателят стреля твърде слабо и не затрудни с нищо Рейна. В 58-ата минута и португалското крило Симао направи много сериозен пропуск пред вратата на Ливърпул. Симао се подхлъзна, но успя да стреля от непосредствена близост. Вратарят на гостите Рейна обаче се намеси блестящо и изби в ъглов удар. В 76-ата минута Уйфалуши стреля силно, но Рейна отново се намеси стабилно. До края на срещата резултатът не бе променен и испанският клуб направи важна крачка към класиране за финала.

<< върни се назад     23 април 2010   02:55

На 28 ноември в MEGAMI е ГОЛЕМИЯТ ФИНАЛ на Playmate Of The Year 2017
Помните ли Ралица Крумова кандидатка за „Мис Плеймейт“.? Къде се загуби,какво прави в момента, а и как изглежда тук в Лайфспорт
Не казвай на НИКОЙ:Фаворитка за Мис Плеймейт в усмирителна рокля