Белгия ни обърна само за 2 минути с 2:1

Белгия ни обърна само за 2 минути с 2:1 Брюксел. Националният отбор на България загуби гостуването си на Белгия с 1:2, в приятелска среща между двата тима, играна на стадион „Крал Бодуен”.
Голмайстор за България бе Ивелин Попов, който откри в 31-ата минута, с удар от границата на наказателното поле и рикошет в крак на бранител на домакините. За попадението асистира Георги Пеев. Преди това Николай Михайлов, повикан в последния момент, на мястото на титулярния страж Георги Петков, спаси дузпа, отсъдена в полза на домакините още в 4-ата минута на двубоя. Единайсетметровият наказателен удар бе даден за нарушение на Живко Миланов в наказателното поле на България. Зад топката застана Азард, но ударът му попадна в тялото на Михайлов. Той се намеси решително в още няколко ситуации, пред вратата на България, като дори в една от тях капитанът Стилиян Петров можеше да си отбележи автогол, но младият страж предотврати опасността с добра намеса.
В последната минута на мача Льопон се възползва от разбъркване в наказателното поле на българите и изравни, а в даденото от съдията продължение Венсан Компани направи резултата 2:1, връчвайки крайния успех на тима си.
В началните 20 минути българският тим предимно се отбраняваше, като нападателите нямаха нито една възможност за изстрел. В 24-ата минута Валери Божинов не успя да се възползва по най-добрия начин от центриране, насочено към него. В 27-ата минута удар на Благой Георгиев срещна дясната греда на вратата на Жилет.
През втората част и двата състава имаха своите възможности, но до ново попадение така и не се стигна. За сметка на това преобладаваха грубите прояви на футболисти на домакините, които в официален мач можеха да им струват наказания и дори изгонване от терена. Девет минути преди края и Георги Пеев можеше да се разпише, но далечният му удар мина на сантиметри от вратата на Белгия.

БЕЛГИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:1
0:1 Ивелин Попов (31), 1:1 Кристоф Льопоан (89), 2:1 Венсан Компани (90+1)

БЕЛГИЯ: 1.Жан-Франсоа Жийе (Бари), 2.Тоби Алдервайрелд (Аякс) (64-19.Лоран Симан (Кортрийк), 3.Венсан Компани (Манчестър Сити), 4.Никола Ломбартс (Зенит), 5.Жел ван Дам (Андерлехт) (64-20.Оливие Дешахт (Андерлехт), 8.Стивън Дефур (Стандарт, Лиеж) (83-16.Кевин Миралас (Сент Етиен), 6.Ян Вертонген (Аякс) (46-18.Бернд Тайс (Гент), 10.Томас Буфел (Генк), 7.Еден Азар (Лил), 9.Ромелу Лукаку (Андерлехт) (64-22.Кристиан Бентеке (Кортрийк), 11.Муса Дембеле (АЗ Алкмаар) (46-23.Кристоф Льопоан (Гент)

БЪЛГАРИЯ: 13.Николай Михайлов, 14.Станислав Манолев, 15.Иван Иванов, 6.Станислав Ангелов, 16.Живко Миланов, 19.Стилиян Петров (88-4.Пламен Николов), 8.Чавдар Янков, 12.Георги Пеев (90+2-11.Иван Стоянов), 7.Благой Георгиев, 23.Ивелин Попов (66-9.Мартин Камбуров), 10.Валери Божинов (62-20.Димитър Рангелов)
Резерви: 1.Иван Караджов, 5.Веселин Минев, 4.Пламен Николов, 18.Николай Димитров, 11.Иван Стоянов, 20.Димитър Рангелов, 9.Мартин Камбуров