Тотнъм размаза Йънг Бойс с 4:0, Аякс елиминира Динамо (Киев)

Тотнъм размаза Йънг Бойс с 4:0, Аякс елиминира Динамо (Киев) Отборът на Аякс се класира за груповата фаза на Шампионска лига. В плейофен мач-реванш холандският тим победи Динамо (Киев) с 2:1 у дома и с общ резултат 3:2 намери място сред 32-та най-добри отбора в най-комерсиалния футболен турнир в Европа. Резултатът откри Луис Суарес, който бе точен в 43-ата мин. на „Амстердам Арина”.В 75-ата мин. Ел Хамадуи реши всичко в срещата, след като вкара за 2:0. Пет минути преди края Андрий Шевченко намали за 2:1 от дузпа, с което оформи и крайния резултат.
Руският Зенит (Санкт Петербург) бе елиминиран от Оксер, след като доигра реванша с 9 души и го загуби с 0:2, което позволи на френския тим да продължи напред с общ резултат 2:1.
Холандският Аякс се класира за групите след победа с 2:1 в реванша на свой терен и общ резултат 3:2, но трябваше да трепери в последните минути. Драма имаше и в скандинавското дерби между Копенхаген и Розенборг. Датският тим обаче спечели битката, като победи с 1:0 в реванша. Розенборг бе спечелил първия мач у дома с 2:1, но голът на чужд терен наклони везните в полза на Копенхаген.
Английският Тотнъм пък размаза в Лондон швейцарския Йънг Бойс с 4:0 след хеттрик на Питър Крауч и също влезе в групите. Словашкият Жилина, който елиминира българския шампион Литекс в третия предварителен кръг, отново победи чешкия Спарта (Прага) и също намери място сред 32-ата най-добри отбора в Европа. Жилина спечели реванша с 1:0 като домакин и отстрани чехите с общ резултат 3:0.

<< върни се назад     26 август 2010   00:21