Спортинг Лисабон разгорми с 5:0 Левски

Спортинг Лисабон разгорми с 5:0 Левски Спортинг Лисабон разгорми с 5:0 Левски в мача между двата тима от Лига Европа. Португалците демонстрираха много по-висока класа и заслужено спечелиха с изразителния резултат.В началото "лъвовете" доминираха сериозно, но поведоха без сериозно голово положение. Първото попадение влезе в 30-ата минута, когато Даниел Карисо засече в българската врата центриране от корнер. Христо Йовов бе играчът, който изпусна капитана на Спортинг в тази ситуация.
Португалците удвоиха в края на първата част, когато Маниш с глава прати отново топката в мрежата. Този гол ще тежи на съвестта и на вратаря Георги Петков, който излезе неумело и не успя да спре удара на португалския национа "Сините" също имаха шанс да вкарат. Гара Дембеле открадна топката от централните защитници на португалския тим още в 33-ата секунда, но шутът му бе слаб и лесен за вратаря Патрисио.
При сходно положение в 41-ата минута Дембеле бе блокиран, а топката - избита в корнер.През втората част промяна не настъпи. Спортинг остана по-добрия отбор на терена и закономерно вкара трети гол. Негов автор стана Саломао в 53-ата минута. Той завърши многоходова комбинация на "лъвовете", стреляйки в дясната греда на Петков. Топката се търкулна зад гърба на българския страж и премина голлинията. Хелдер Пощига я добута в мрежата за сигурност.
Последният също се записа сред голмайсторите. В 61-ата минута Пощига стреля мощно от над 20 метра и за четвърти път порази "синята" врата.Сривът в играта на Левски можеше да доведе и до нов гол. Симон Вукчевич намери позиция за стрелба фронтално срещу Георги Петков, но този път гредата спаси българите от нов гол.До пето попадение все пак се стигна и то отново бе в полза на домакините. Трима играчи на Левски проявиха пълен нихилизъм към пробив по дясното крило на Абел, завършил с прострелно центриране към точката за дузпата. В средата на наказателното Матиас Фернандес се оказа непкрит и с лекота направи 5:0 в 79-ата минута.Две минути преди края и левскарите се зарадваха за миг, но само толкова. Александър Киров получи пас зад гърба на защитата и с хубав удар вкара топката във вратата на Патрисио, но попадението не бе зачетено заради засада.Така Левски загуби на "Жозе Алваладе с 5:0 и не отговори на големите очаквания. Напротив, тимът разочарова с всичко - с резултата, с играта и с липсата на воля за достойно представяне.
Спортинг Лисабон - Левски 5:0

голмайстор: 1:0 Даниел Карисо 30, 2:0 Маниш 43, 3:0 Саломао 53, 4:0 Хелдер Пощига 61, 5:0 Матиас Фернандес 79

стадион: "Жозе Алваладе", Лисабон

Главен съдия: Саша Кевер (Швейцария)

Спортинг: 1. Патрисио, 3. Карисо (к), 4. Полга, 5. Евалдо, 8. Маниш, 14. Фернандес, 21. Сапатер, 23. Пощига, 33. Саломао, 47. Перейра, 77. Вукчевич

Левски: 1. Петков (к), 2. Мюлдер, 5. Иванов, 55. Милиев, 14. Минев, 3. Грийн, 10. Йовов, 22. Тасевски, 17. Младенов, 20. Жоазиньо, 39. Дембеле
sportni.bg

<< върни се назад     30 септември 2010   23:58

Духът на Хю Хефнър възкръсва на 16 март в Bedroom Premium Club
На 28 ноември в MEGAMI е ГОЛЕМИЯТ ФИНАЛ на Playmate Of The Year 2017
Помните ли Ралица Крумова кандидатка за „Мис Плеймейт“.? Къде се загуби,какво прави в момента, а и как изглежда тук в Лайфспорт
Не казвай на НИКОЙ:Фаворитка за Мис Плеймейт в усмирителна рокля