С две дузпи Рома победи Лацио

С две дузпи Рома победи Лацио Рома спечели 133-ото издание на римското дерби с Лацио след успех с 2:0 срещу градския си съперник в мача от 10-ия кръг на Серия "А".Головете за "вълците" вкараха Марко Бориело и Мирко Вучинич от дузпи.Фиорентина записа трета победа в Серия "А", след като се наложи с минималното 1:0 над Киево като домакин на стадион "Артемио Франки". Българския национал Валери Божинов игра 26 минути за Парма при загубата с 0:2 като гост на Наполи. И двата гола за домакините бяха реализирани от Едисон Кавани.Божинов бе оставен резерва, но се появи в играв в 64-ата минута на мястото на Стефано Мороне.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 10 КРЪГ
На 6 ноември (събота)
Болоня – Лече 2:0
1:0 Марко ди Вайо (84), 2:0 Енри Хименес (85)

Интер – Бреша 1:1
0:1 Андреа Карачоло (14), 1:1 Самуел Ето'о (73-дузпа)

От 7 ноември (неделя)
Фиорентина – Киево 1:0
1:0 Алесио Черчи (80)

Наполи – Парма 2:0
1:0 Едисон Кавани (19), 2:0 Едисон Кавани (86)

Сампдория – Катания 0:0

Удинезе – Каляри 1:1
0:1 Даниеле Конти (12), 1:1 Антонио Флоро Флорес (44)

Ювентус – Чезена 3:1
0:1 Луис Хименес (11), 1:1 Алесандро дел Пиеро (31-дузпа), 2:1 Фабио Куалярела (43), 3:1 Виченцо Якуинта (88)

Лацио – Рома 0:2
0:1 Марко Бориело (52-дузпа), 0:2 Мирко Вучинич (87-дузпа)

Бари – Милан 2:3
0:1 Масимо Амброзини (4), 0:2 Матийо Фламини (31), Витали Кутузов (65), 1:3 Алешандре Пато (72), 2:3 Пауло Витор Барето (90)