Резултати от Шампионската лига

Резултати от Шампионската лига Изиграха се петите мачове в групи E, F, G и H на най-комерсиалния турнир в Европа - Шампионската лига.
Европейският клубен шампион за 1993 година Олимпик Марсилия достигна до осминафиналите в Шампионската лига след победа с 3:0 над московския Спартак. Срещата се игра на стадион "Лужники" в руската столица при температура на въздуха от минус 2 градуса по Целзий.

През цялата среща гостите от Франция имаха игрово предимство и то се изрази в логични три попадения в мрежата на вратаря на Спартак Андрей Дикан. Още в самото начало на мача Матийо Валбуена стреля опасно покрай руската рамка, но домакините не си взеха бележка от това. Така се стигна до 18-ата минута, когато отново Валбуена опъна мрежата зад Дикан с много премерен шут за 1:0.

До края на полувремето с гола се размина Дмитрий Комбаров, който отблизо не можа да засече. След почивката домакините приличаха на бледи сенки по терена и в реда на нещата Марсилия стигна до нови две попадения. В 54-ата минута нападателят на гостите Лоик Реми вкара ефектен гол, след като топката се отби в двете странични греди преди да премине голлинията. В 68-ата минута Брандао направи 3:0 с точен удар, а малко след това бразилският голаджия можеше да направи и 4:0, но Дикан изби с една ръка удара му отблизо.

С този класически успех в Москва тимът на Дидие Дешан събира актив от 9 точки, докато Спартак остава с 6. Така кръг преди края на груповата фаза и при голова разлика 3:1 в полза на французите от двете срещи между двата отбора, в ОМ могат да се спокойни и да мислят вече за жребия за осминафиналите. В същото време Спартак отпада от турнира, а с резултатите от завършващия сезон в Русия съставът на Валери Карпин се прощава с ШЛ поне до 2012 година и ще трябва да се задоволи с Лига Европа.
Спартак М - Олимпик М 0:3
Рома - Байерн М 3:2
Базел - ЧФР Клуж 1:0
Челси - Жилина 2:1
Оксер - Милан 0:2
Аякс - Реал М 0:4
Партизан - Шахтьор Д 0:3
Брага - Арсенал 1:0