LIFESPORT-Ливърпул с първа победа, Манчестър Сити и Арсенал следват Юнайтед по пътя към титлата

LIFESPORT-Ливърпул с първа победа, Манчестър Сити и Арсенал следват Юнайтед по пътя към титлата Ливърпул започна 2011 година с победа, след като записа успех 2:1 над Болтън пред собствена публика на "Анфийлд" и така пое глътка въздух в Премиър лийг, след като завърши миналата година с три загуби от четири мача. Момчетата на Рой Ходжсън стигнаха до пълен обрат срещу "тротърс" и да се поздравят с крайния успех. Кевин Дейвис изведе гостите напред в резултата в 43-ата минута, но с попадения на Фернандо Торес в 49-ата и на Джо Коул в 92-ата минута Ливърпул взе победата.
Манчестър Сити продължи преследването с градския си съперник Манчестър Юнайтед за първото място в класирането на Висшата лига, след като записа успех с 1:0 над Блекпул.Трите точки за "гражданите" донесе Адам Джонсън в 34-ата минута и така събраха 41 точки, колкото имат и "червените дяволи", но са и с два мача повече от градския съперник.
Тотнъм победих трудно с 1:0 Фулъм и излязоха на 4-о място във временното класиране. "Шпорите" събраха 36 точки и задминаха Челси. Арсенал продължава с прекрасното си представяне в последно време и победи Бирмингам с 3:0 днес. По този начин "Топчиите" отново върнаха разликата от 2 точки до лидерите Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити. Възпитаниците на Арсен Венгер показаха невероятен футбол и отново дадоха ясна заявка за титлата.