Стоук Сити - Манчестър Сити е финалът за Купата на Англия

Във втория полуфинал от турнира за Купата на Англия Болтън загуби от Сток Сити на стадион „Уембли” в Лондон с 5:0. В 14-ата минута след шут от 15 метра Етерингтън откри резултата в мача. В 20-ата минута на втория полуфинал за Купата на Англия Сток Сити поведе с 2:0 на Болтън с гол на Робърт Хут. След центриране по посока на вратата на Болтън Тим Кейхил изби несполучливо с глава топката, но тя попадна в Хут и той от воле я прати зад голлинията на Яяскелайнен. Българският национал Мартин Петров направи грешка в защита за Болтън, изпусна Мпенант, който бързо подаде голов пас на Джоунс и той вкара топката зад голлинията на Часкелайнен в 32-ата минута на срещата за 3:0. В 68-ата минута след силен шут от фалц в началото на наказателното поле Уолтърс вкара за 4:0. За 5:0 минути преди края отново се разписа Уолтърс.
Вчера Манчестър Сити елиминира градския съперник Юнайтед с Димитър Бербатов в състава и се класира на финал.
По този начин шампионът ще се определи във финала Стоук Сити срещу Манчестър Сити.

БОЛТЪН - СТОУК СИТИ 0:5
[0:1] Eтерингтън 11'
[0:2] Хут 17'
[0:3] Джоунс 30'
[0:4] Уолтърс 68'
[0:5] Уолтърс 81'

БОЛТЪН: Яскалайнен, Робинсън, Кнайт, Стейнсон, Кейхил, Петров (46 - Марк Дейвис), Муамба (73 - Родриго), Лий, Кевин Дейвис, Класнич (46 - Мат Тейлър), Елмандер

СТОУК: Сьоренсен, Уилкинс, Хут, Шоукрос, Уелън, Делап, Пенант (78 - Уайтхед), Етерингтън (87 - Пъг), Уилсън, Уолтърс, Джоунс (84 - Фулър)