Манчестър Юнайтед разби Арсенал

Бербатов гледа от скамейката

Манчестър Юнайтед смаза с невижданото от много дълго време насам в подобен мач 8:2 Арсенал в очакваното като дерби на третия кръг на Висшата лига. Шампионите тотално надиграха момчетата на Арсен Венгер и заслужено ги разковаха с толкова изразителен резултат. Лондонският клуб трябваше да понесе историческо унижение, докато с фантастичния си успех Манчестър Юнайтед се изкачи на първо място в класирането с по-добра голова разлика от градския конкурент Ман Сити.
Новият национал на Англия Дани Уелбек откри резултата в полза на домакините. Нападателят се пребори с Йоан Джуру в отбраната на гостите, след което с глава прониза Войчех Шчесни за 1:0 след пас на Андерсон. В 29-ата минута новото попълнение на "червените дяволи" Ашли Йънг с фантастичен гол удвои преднината на своя тим. Той прати топката точно до гредата зад Шчесни с фалцов удар извън наказателното поле, последвал отличен финт пред пеналтерията срещу Франсис Кокелен. Класическото 3:0 в 41-ата минута оформи Уейн Рууни с перфектно изпълнение на пряк свободен удар пред наказателното поле. Той и Ашли Йънг разиграха триково фаул, след което нападателят с фалцов удар с десния крак матира за трети път Шчесни.
В 64-ата минута Рууни прати топката в мрежата на Арсенал. Нани направи унижението още по-голямо, след като бе изведен зад защитата с красива атака и елегантно насочи топката покрай полския вратар на Арсенал за 5:1. Това не спря домакините и Парк Джи-Сун направи разгрома още по-впечатляващ с диагонален удар. В самия край на първото полувреме Тио Уолкот успя да върне малко от честта на Арсенал, прокарвайки топката между краката на Де Хеа от малък ъгъл след пас на Томаш Росицки.
През втората част отново след вихрушката, разразила се пред тяхната врата, гостите успяха да отговорят с попадение, този път реализирано от Робин ван Перси. Холандецът вкара с удар отблизо в 74-ата минута, след като бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле. Края на мача обаче не бе по-приятен за лондончани, след като Уейн Рууни оформи хеттрика си от дузпа в 82-ата минута, а в продължението на редовното време Ашли Йънг направи разгрома на "артилеристите" още по-впечатляващ - 8:2.
В 27-ата минута Арсенал пропусна златния си шанс  – Уолкът бе повален от Еванс и реферът Хауръд Уеб отсъди дузпа. Зад топката застана Робин ван Перси, но изпълнението му бе слабо и Давид де Хеа спаси.

<< върни се назад     29 август 2011   12:54