Себастиан Фетел се доближи до титлата

Германецът с осма победа в шампионата

Пилотът на „Ред Бул-Рено“ Себастиан Фетел записа своята осма победа в шампионата на Формула 1. В 13-я старт от началото на сезона, който се проведе на митична писта „Монца“ в Италия, германецът разби на пух и прах своята конкуренция и триумфира с огромна преднина пред преследвачите си. На втора позиция в надпреварата финишира пилотът на „Макларън-Мерцедес“ Дженсън Бътън. Великобританецът стартира колебливо и загуби няколко позици, но постепенно успя да компенсира слабия старт и изпреварвайки последователно Люис Хамилтън, Михаел Шумахер и Фернандо Алонсо, финишира непосредствено след Фетел. Добрата новина за местните привърженици на Формула 1 беше третата позиция на Фернандо Алонсо с „Ферари“. Испанецът записа феноменален старт и поведе колоната след първия завой, въпреки че беше четвърти на стартовата решетка. Алонсо обаче се задържа начело на колоната само 4-5 обиколки, след което беше изпреварен от Фетел. Четвърти, на по-малко от секунда зад Алонсо остана Люис Хамилтън с „Макларън-Мерцедес“.

Лидер във временното класиране остава Себастиан Фетел с актив от 284 точки. На втора позиция, далеч зад него е Фернандо Алонсо със 172 точки, а трети е Дженсън Бътън със 167 точки, колкото има и четвъртият Марк Уебър. Следващата надпревара във Формула 1 е на 25-и септември на пистата „Марин Бей“ в Сингапур, а до края на шампионата остават шест старта.

<< върни се назад Автор: Дашо Добрев
    11 септември 2011   17:03