Саманта Стоусър триумфира на US Open

Австралийката Саманта Стоусър спечели титлата от Откритото първенство по тенис на САЩ, след изненадваща победа с 2:0 сета (6:2; 6:3) над представителката на домакините Серина Уилямс. На финала в женската схема, Стоусър изигра мача на живота си срещу най-успешната тенисистка в нейните състезателни години и триумфира с първа титла на турнир от Големия шлем.

Бившата номер едно в света Серина Уилямс, която се бореше за четвърта титла на US Open, не успя да разкрие напълно потенциала си и въпреки че достигна до финалния мач без да загуби нито един сет, срещу Саманта Стоусър „прегоря“ и спечели само 5 гейма, регистрирайки катастрофална загуба. Немощта на Уилямс личеше при всеки удар, при всяко оспорване на точките и в претенциите към съдиите. Стоусър пък беше безпощадна в своя ретур и мощния бекхенд и съвсем заслужено спечели първа титла за Австралия на американска земя от 1973 година насам.

След двубоя 27-годишната австралийка призна, че откакто играе тенис, мечтата и е да триумфира именно на US Open. „Винаги съм искала да постигна този успех. Това беше най-голямата ми мечта и сега тя вече е факт“, заяви Саманта Стоусър.

<< върни се назад     13 септември 2011   11:22