Ливърпул удари с 2:0 Евертън в дербито, Мaн.Юнайтед канарчетата

Ливърпул спечели 216-ото дерби на Мърсисайд, след като победи с 2:0 Евертън в гостуването си на "Гудисън парк". Андрю Каръл даде преднина на Ливърпул в 71-ата минута, а Луис Суарес удвои аванса на "червените" в 82-ата минута. "Карамелите" играха повече от час с човек по-малко след спорен директен червен картон на Джак Родуел в 23-ата минута, а Ливърпул пропусна да разгроми съперника си, след като Дирк Каут пропусна дузпа, а удари на Чарли Адам и Каут срещнаха гредите. Така възпитаниците на Кени Далглиш записаха втора поредна победа в Премиър лийг и се изкачиха на четвърто място във временното класиране.

Шампионът Манчестър Юнайтед взе нови три точки в борбата за 20-а титла след 2:0 над новака в Премиър лийг Норич на своя "Олд Трафорд". Головете за възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън отбелязаха Андерсон в 68-ата и Дани Уелбек в 87-ата минута.

Българският нападател Димитър Бербатов отново бе оставен на резервната скамейка.