Фълъм изненада Арсенал,а Суонзи Астън Вила

Фулъм записа поредния си силен резултат срещу отбор от челото на таблицата. Този път лондончани победиха в градското дерби борещия се за място в Топ 4 Арсенал с 2:1.
След провала на "Крейвън Котидж" "артилеристите" останаха извън първата четворка. Там сега е Челси, който победи драматично Уулвс. Лондончани най-после триумфираха с трите точки след четири двубоя, надделявайки с 2:1 над Уулвс като гости. Рамиреш даде преднина за "сините" в 54-ата минута, но Стивън Уорд ги попари в 85-ата. Точно когато домакините си помислиха, че могат да измъкнат нещо от този мач ветеранът Франк Лампард донесе победата с гола си в 89-ата минута. Българският капитан на Астън Вила Стилиян Петров този път не можа да помогне на съотборниците си да избегнат загубата от Суонзи. Той остана на терена 90 минути при поражението с 0:2 от новаците в Премиършип. Това беше първи успех навън за уелския тим през тази кампания. Той дойде след попаденията на Нейтън Дайър в 5-ата минута и Уейн Раутлидж в 47-ата.