Холандия победи с 2:0 Дания

Холандия победи с 2:0 Дания Националният футболен отбор на Холандия победи с 2:0 Дания в първия мач от програмата на четвъртия ден на Световното първенство в ЮАР.

В 46-ата минута Робин ван Перси проби отляво на холандската атака и центрира, а датският бранител Симон Поулсен се оказа неподготвен и си отбеляза автогол. Резултатът се запази 1:0 до 85-ата минута, когато нападателят Дирк Кайт успя да насочи рикоширалата от гредата топка във вратата на Сьоренсен и оформи крайното 2:0 в полза на своя тим.

Звездата на символичните домакини – Ариен Робен не започна сред титулярите, но все пак бе на резервната скамейка. Както стана ясно, той пристигна в Йоханесбург 6 дни по-късно от своите съотборници, тъй като лекува получена по време на приятелска среща контузия.
За Дания на терена се появи Никлас Бендтнер, за когото се очакваше да пропусне този двубой.

Срещата бе от група "Е" и се състоя в най-големия град на Южна Африка – Йоханесбург, на стадион "Сокър Сити", като останалите два състава в потока са Япония и Камерун, а мачът помежду им стартира в 17:00 часа.

Холандия - Дания - 2:0
голмайстори: 1:0 Симон Поулсен 46-автогол, 2:0 Дирк Кайт 85
жълти картони: Найджъл де Йонг, Робин ван Перси (Холандия), Симон Кяер (Дания)
главен съдия: Стефан Ланоа (Франция)
стадион: "Сокър Сити", Йоханесбург
зрители: 83 465
Състави:
Холандия: Маартен Стекеленбург, Грегори ван дер Вийл, Джон Хайтинга, Йорис Матайсен, Джовани ван Бронкхорст, Дирк Кайт, Марк ван Бомел, Уесли Снайдер, Найджъл де Йонг (87-Деми де Зеув), Рафаел ван дер Ваарт (67-Елйеро Елиа), Робин ван Перси (77-Ибрахим Афелай)
Дания: Томас Сьоренсен, Даниел Агер, Симон Кяер, Ларс Якобсен, Симон Поулсен, Мартин Йоргенсен, Кристиан Поулсен, Томас Еневолдсен (56-Йеспер Грьонкяер), Томас Каленберг
(73-Кристиан Ериксен), Денис Ромедал, Никлас Бендтнер (62-Микаел Бекман)