Словения и САЩ стигнаха до 2:2

Словения и САЩ стигнаха до  2:2 Националните отбори на Словения и САЩ не успяха да излъчат победител в мача от Група „С” на Световното първенство в ЮАР. Срещата на „Елис Парк” завърши при резултат 2:2, а и двата тима могат да съжаляват за изпуснатите три точки.
Резултатът откри Валтер Бирса, който изведе Словения напред в 13-ата минута. Той се оказа необезпокояван в полето на символичните гости и с плътен удар от около 25 метра вкара топката в горния ляв ъгъл на Тим Хауърд - 1:0. В 43-ата мин. Златан Люблянкич покачи на 2:0. Новакович изведе много добре Люблянкич сам срещу Брадли и централният нападател не сгреши от 10 метра – 2:0. Минута преди това играчите на Боб Брадли можеха и да изравнят, но Мишо Бречко изчисти пред крака на готовия за гол Лендън Донован.
Американците започната второто полувреме вихрено, след като Лендън Донован, който изигра своя мач № 125 за националния си отбор, намали на 1:2 в 47-ата мин. 29-годишният халф проби необезпокоявано от дясно и с плътен удар от 5 - 6 метра вкара топката във вратата на Ханданович. В 70-ата мин. Алтидор можеше и да изравни, но от точката за дузпи стреля право във вратаря на Словения. Това обаче стори Майкъл Брадли (на снимката) в 82-ата мин. Жози Алтидор свали топката в краката на Брадли и синът на селекционера Боб Брадли бе безпогрешен от около 10 метра – 2:2. В 85-ата мин. Луис Еду вкара и трети гол за САЩ, но той бе отменен, тъй като имаше нарушение.
Така след този мач Словения е лидер с 4 т., докато САЩ е на 3-ата позиция с 2 т.

Словения - САЩ 2:2

1:0 Бирса 13-а мин
2:0 Любиянкич 44-а мин
2:1 Донован 47-а мин
2:2 Брадли 82-а мин

Словения: Ханданович, Мишо Бречко, Шулер, Сезар, Корен, Любиянкич, Бирса, Новакович, Йокич, Кирм, Радосавлевич

САЩ: Хауърд, Боканегра, Ониеву, Брадли, Черундолу, Демпси, Донован, ДеМерит, Торес, Алтидор, Финдли

18 юни 2010   23:09