Сърбия с историческа победа над Германия

Сърбия с историческа победа над Германия Националният отбор по футбол на Сърбия постигна историческа победа над отбора на Германия с 1:0 в мач от група "D" на Световното първенство в ЮАР. Гола за Сърбия вкара Милан Йованович в 38-ата минута. Въпреки че Германия през второто полувреме игра изцяло нападателно. В герой за тима на Радомир Антич се превърна Милан Йованович, който отбеляза единственото попадение в 38-ата минута. Той се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на германците и не сгреши за 1:0. Минута по-рано нападателят на Германия Мирослав Клозе бе изгонен от игра за втори жълт картон. В самия край на първата част удар на германския халф Сами Кедира срещна напречната греда.
В 60-ата минута съдията Алберто Ундиано от Испания отсъди дузпа за Германия, при игра с ръка в наказателното поле на Неманя Видич. Вратарят на сърбите Владимир Стойкович улови ъгъла и успя да избие битата от Подолски дузпа. В 66-ата мин. Йованович можеше и да удвои преднината на сърбите, но ударът му срещна страничната греда. В 74-ата и Жигич можеше да се разпише във вратата на Нойер, но и неговият удар срещна гредата. До края на мача състезателите на Йоахим Льов направиха всичко възможно да спечелят поне точка, но така и не успяха да отбележат гол.
След този мач Сърбия е с три точки в актива си, но остана на третото място в класирането. Лидер е Германия, а на второ място е Гана, като и двата тима са също с по 3 точки, но с по-добри показатели.

В другия мач в събота от 17:00 часа (наше време) се срещат Гана и Австралия.

Класирането в Група "D"

ГЕРМАНИЯ - СЪРБИЯ 0:1
0:1 Милан Йованович (38)

ГЕРМАНИЯ: 1.Мануел Нойер, 3.Арне Фридрих, 17.Пер Мертезакер, 16.Филип Лам, 14.Холгер Бадщубер (77-23.Марио Гомес), 6.Сами Хедира, 7.Бастиан Швайнщайгер, 8.Месут Йозил (70-19.Какау), 13.Томас Мюлер (70-21.Марко Марин), 10.Лукас Подолски, 11.Мирослав Клозе

СЪРБИЯ: 1.Владимир Стойкович, 6.Бранислав Иванович, 5.Неманя Видич, 20.Невен Суботич, 3.Александър Коларов, 17.Милош Красич, 10.Деян Станкович, 22.Здравко Кузманович (75-19.Радослав Петрович), 14.Милан Йованович (79-8.Данко Лазович), 18.Милош Нинкович (69-4.Гойко Качар), 15.Никола Жигич