Парагвай победи Словакия с 2:0

Парагвай победи Словакия с 2:0 Националният отбор на Парагвай победи Словакия с 2:0 в мач от Група „F” на Световното първенство в ЮАР. Южноамериканската държава бе значително по-добрият тим и заслужено спечели първите си три точки на Мондиал 2010. Резултатът откри Енрике Вела, който се разписа в 27-ата минута на „Фрий Стейт” в Блумфонтейн след много добър пас на Лукас Бариос. В 72-ата мин. Вера можеше и да вкара втория си гол в мача, но ударът му мина много близо до вратата на Муха.
Това обаче стори Кристиян Риберос в 85-ата минута. Той се озова сам на границата на наказателното поле на европейския тим и с премерен удар оформи крайния резултат - 2:0.
Така Парагвай събра 4 т. и излезе на първото място, докато Словакия е на 4-ата позиция с една точка.

Словакия - Парагвай 0:2 (0:1)

голмайстори: 0:1 Енрике Вера 27, 0:2 Кристиан Риверос 86

главен съдия: Еди Мейле (Сейшелски острови)
жълти картони: Ян Дурица, Станислав Шестак, Владимир Вайс (Словакия), Енрике Вера (Парагвай)

стадион: "Фрей Стейт Стейдиъм":
зрители: 26 643

Словакия: Ян Муха, Петер Пекарик, Мартин Шкъртел, Ян Дурица, Здено Щърба, Владимир Вайс, Ян Козак, Корнел Салата (83-Мирослав Щох), Марек Хамшик, Роберт Витек, Станислас Шестак (70-Филип Холоско)

Парагвай: Хусто Вияр, Карлос Бонет, Антолин Алкарас, Пауло да Силва, Клаудио Морел, Енрике Вера (88-Едгар Барето), Виктор Касерес, Кристиан Риверос, Роке Санта Крус, Нелсон Валдес (68-Аурелиано Торес), Лукас Бариос (82-Оскар Кардосо)