Испания победи Португалия с 1:0 и среща на четвъртфинала Парагвай

Испания победи Португалия с 1:0 и среща на четвъртфинала Парагвай Европейският шампион Испания се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2010, след като излъга Португалия с 1:0 в иберийското дерби на турнира. Победния гол за Ла Фурия вкара Давид Вия през втората част. Това бе четвърто попадение за Вия на световните финали, с което оглави листата заедно с Гонсало Игуаин и Роберт Витек. След снощния успех тимът на Винсенте дел Боске ще срещне Парагвай в събота от 21.30 часа в спор за място на полуфиналите.В 63-ата минута испанците заслужено ликуваха следкато Вия отбеляза решителният гол.След попадението играта на Португалия тотално се разстрои и футболистите на Карлош Кейрош трудно успяваха да организират смислени атаки и да застрашат Икер Касияс. В заключителните моменти на срещата Рикардо Коща бе изгонен от игра, след като удари с лакът Капдевила в наказателното поле на Испания.
Испания - Португалия 1:0 1:0 Давид Вия (63)
Испания: 1.Икер Касияс, 15.Серхио Рамос, 3.Жерар Пике, 5.Карлес Пуйол, 11.Жоан Капдевила, 14.Шаби Алонсо (90+2-4.Карлос Марчена), 16.Серхио Бускетс, 6.Андрес Иниеста, 8.Шави, 7.Давид Вия (88-18.Педро Родригес), 9.Фернандо Торес (59-19.Фернандо Йоренте)
Португалия: 1.Едуардо, 2.Бруно Алвеш, 6.Рикардо Карвальо, 15.Пепе (71-8.Педро Мендеш), 21.Рикардо Коща, 19.Тиаго, 16.Раул Мейрелеш, 23.Фабио Коентрао, 11.Симао Саброса (71-9.Лиедсон), 7.Кристиано Роналдо, 18.Уго Алмейда (59-10.Дани)
Стадион: Грийн Поинт, Кейптаун
Съдии: Ектор Балдаси; Рикардо Касас и Ернан Майдана (Аржентина) Жълти картони: Шаби Алонсо (Испания); Тиаго (Португалия) Червен картон: Рикардо Коща (Португалия)

30 юни 2010   15:13

01 февруари 2012 14:14   |   Geri   |     |
This shows real expertise. Thanks for the aswenr.