България победи отново Холандия с 3:0 гейма

България победи отново Холандия с 3:0 гейма Българският национален отбор по волейбол победи състава на Холандия с 3:0 гейма (25:22, 25:20, 32:30) за втори път в рамките на два дена. Двубоят бе от група „А" на Световната лига по волейбол и се игра в Двореца на културата и спорта във Варна. Националите ни започнаха добре първия гейм и поведоха с 8:6 точки преди първото техническо прекъсване. След това те продължиха с добрата си игра и запазиха преднината си при последвалите технически прекъсвания - при 13:10 и при 21:17. До края на първата част българските волейболисти не допуснаха обрат и спечелиха закономерно с 25:22. Началото на втората част не бе добра за нашите и те губеха в резултата с 6:11 още преди първото техническо прекъсване. След това обаче, българите показаха невероятен дух и игра и успяха да надделеят с 25:20. В третия гейм холандците отново поведоха в резултата - с 10:5 точки. Силвано Пранди реагира мигновено и поиска техническо прекъсване, след което българските волейболисти заиграха значително по-добре и изравниха за 19:19. Финалните минути бяха изключително драматични, но българите показаха по-голяма класа и спечелиха с 32:30.