Не/Изненадващи победи за гостите Беласица и Локомотив (Мз).

Ахмед Ахмед асистира за разгромната победа на Локомотив Сф

Не/Изненадващи победи за гостите Беласица и Локомотив (Мз). Локомотив(Сф) победи Ботев (Пд) с 4:0 на стадион „Българска армия” в мач от XIX кръг на „А” група, предаде репортер на Агенция „Фокус”. В този двубой пловдивският тим бе домакин в София поради наказание от две срещи, наложено от БФС. Победата е четвърта поред за Локо (Сф) от началото на пролетния дял на първенството. Столичният тим има голова разлика 15:1 в тези срещи. Отборът на Драгомир Окука надви последователно Миньор (5:1), Пирин (4:0) и Вихрен (2:0). В днешния мач по два гола вкараха Зоран Балдовалиев и Мартин Камбуров.
Македонският нападател откри резултата в 27-ата минута, когато стреля извън наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл на Лилчо Арсов. Три минути преди почивката отново той се възползва от неразбирателство на отбраната на Ботев и на празна врата удвои преднината на Локомотив. При 2:0 за столичани дойде почивката.
Два гола на Мартин Камбуров, който бележи шест гола в последните четири мача, през второто полувреме направиха победата на гостите убедителна. В 61-ата минута Камбуров финтира няколко защитници на Ботев и се разписа за 3:0. В 76-ата минута Камбуров оформи крайното 4:0, след като бе изведен сам срещу представилия се на добро ниво вратар Лилчо Арсов, преодолявайки го.
Локомотив (Сф) запази петото си място в класирането с актив от 34 точки, с една по-малко от Славия и с две по-малко от Черно море. Ботев продължава да бъде в „зоната на изпадащите” – на 15-о място с 15 точки.

Последният в класирането на „А” група, Беласица Петрич, постигна първа победа като гост през този сезон. Петричани спечелиха мача си от 19-ия кръг срещу Миньор с 3:0 в Перник
Отборът на Локомотив (Мездра) победи Пирин (Благоевград) с 2:1 като гост,в среща от 19-ия кръг на "А" група.