Черно море победи Искра-Стал с 3:0 като гост

Черно море победи Искра-Стал с 3:0 като гост в мач реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа. „Моряците” продължават напред с общ резултат 4:0 и вече очакват гранда ПСВ Айндховен в третия етап. Срещу Искра
Черно море показа, че се намира във все по-добра форма и скоро ще е напълно готов да се изправи срещу холандския тим. Двете срещи с ПСВ са на 30 юли и 6 август.
Мирослав Манолов се превърна в герой за Черно море, като отбеляза две от попаденията в срещата. Той се разписа първо в 25-та минута, след добро изпълнение на Алекс от корнер, топката попадна в Илиев, неговият шут рикошира, но стигна до Манолов с глава направи 0:1 В 54-та минута удар на Алекс с мъка бе спасен от Гайдукевич, но избитата топка достига до непокрития Манолов, който реализира в опразнената мрежа с шут от въздуха. Дани Георгиев в крайна сметка сам успя да се разпише в 60-та минута, след като оползотвори хубава комбинация между Алекс и Манолов, последният успоредно на гол линията пусна към оставения сам Георгиев, който реализира без проблеми.

Искра Стал - Черно море 0:3
Голмайстори:0:1, Манолов (25),0:2, Манолов (52),0:3, Георгиев (60)

Искра Стал: Гайдукевич, Стинга, Тофан, Стахив, Киликевич (Маналиу 58), Осипенко, Хауши, Фещенко (Окинка 50), Журка, Бурковский, Рудак (Романюк 62)

Черно море: Пиргов, Александров, Лазаров (Дяков 60), Бачев, Колибали, Алекс, Илиев, Юруков (Стоянов 58), Димов (Петков 66), Манолев, Георгиев