ЦСКА се измъчи за 1:0 срещу Дери Сити пред погледа на Георги Първанов

Иво Иванов и Радослав Здравков рожденници

Червените се измъчиха за 1:0 срещу Дери Сити в първия мач от третия предварителен кръг на Лига Европа. Реваншът е след седмица в Северна Ирландия. Иван Стоянов донесе победата в 74-ата мин. На стадион "Васил Левски" дойдоха 12 000 зрители. Те видяха много пропуски. Президентът на България Георги Първанов седна в официалната ложа на стадион "Васил Левски". Той дойде малко преди мача и прогнозира победа за червените. До него бе министърът на спорта Свилен Нейков.Един до друг мача с Дери Сити изгледаха собствениците на ЦСКА Димитър Борисов и Иво Иванов. В началото на мача двамата се изправиха на краkа и посрещнаха с аплидисменти Любослав Пенев и футболистите на ЦСКА. Иванов празнува вчера рожден ден. Той навърши 43 години. Пак в деня на мача на 53 години стана помощник-треньорът Радослав Здравков.
ЦСКА разчиташе на разиграване в центъра на терена и постепенни атаки, докато съперникът рядко поглеждаше към вратата на Чавдаров. В 28-ата мин. Иван Иванов опита силен удар отдалеч, но топката мина встрани от вратата. Няколко минути по-късно Коста Янев се измъкна от защитата на гостите, но стреля слабо и вратарят Дохърти улови. През първото полувреме гостите от Дери разчитаха предимно на удари отдалеч, които не затрудниха вратаря Чавдаров.
Втората част започна с натиск на червените. В 62-ата мин бе най-чистото положение за Дери. Томас Макманaс излезе сам срещу Чавдаров, но стреля встрани от вратата. В последвалите няколко минути ЦСКА натисна гостите и отправи няколко опасни удара, но без резултат. В 74-ата ЦСКА стигна до победата. Новото попълнение Иван Стоянов се разписа с удар от границата на наказателното поле.
ЦСКА - ДЕРИ СИТИ 1:0
1:0 Иван Стоянов 74

ЦСКА: Чавдаров, Виданов, Иванов, Котев, Минев, Янев, Петров (59-Орлинов), Маркиньос, Стоянов, Тимонов (65-Саидходжа), Руи Мигел (80-Тодоров)

ДЕРИ СИТИ: Дохърти, Дилейни, Хътън, Грей, Хигинс (81-Мартин), Стюърт, О'Брайън, Макглин (72-Маккълиън), Дийри, Мълой, Макманъс (70-Фарън)

<< върни се назад     31 юли 2009   09:44