Славия надви Черноморец с 3:2 след дузпа

Славия надви Черноморец с 3:2 след дузпа В драматичен и доста добър мач Славия надви Черноморец с 3:2 на "Овча купел". Безспорният герой в срещата бе нападателят на "белите" Жозе Жуниор, който отбеляза хеттрик с три великолепни изпълнения. След решителния трети гол бразилецът се хвърли в прегръдките на Вили Вуцов, който вилнееше по трибуните, тъй като е наказан. Иначе Черноморец направи доста слаб мач и само грубите грешки в защита на Славия на два пъти ги връщаха в мача. Домакините отново поведоха в 59-ата минута, когато Сашо Младенов умно задържа топката, след което намери Галин Иванов на скорост по фланга, крилото центрира към Жуниор за 2:1. Нападателят засече отлично топката от движение с нов силен шут.
Осем минути обаче издържа защитата на Славия без грешка. В 67-ата минута след меле резервата Карбони направи 2:2.
В 73-ата минута реферът Николай Йорданов свирна дузпа за "белите" за нарушение на Николай Кръстев срещу Галин Иванов и от бялата точка Жуниор оформи хеттрика си за крайното 3:2 за Славия.
Среща от 13-ти кръг на "А" ПФГ:
Славия - Черноморец - 3:2

Голмайстори: 1:0 Жуниор 24, 1:1 Матиас Мориц 28, 2:1 Жуниор 61, 2:1 Роберто Карбони 70, 3:2 Жуниор 73-дузпа

Стадион: "Славия"-: 400 Зрители: