Левски победи Черно море със смешна дузпа

Левски победи Черно море със смешна дузпа Левски постигна шеста шампионатна победа през този сезон с 3:2 при визитата си на стадион "Тича" във Варна на Черно море не и без помощта на рефера Николай Йорданов, който отсъди задължителната дузпа в полза на "сините".

Още при първата си атака моряците можеха на поведат, но Георги Божилов уцели напречната греда, а в средата на първото полувреме "сините" излязоха напред с хубав гол на Дани Младенов, който се разписа от малък ъгъл след асистенция на Дарко Тавески. Авансът на гостите бе удвоен от Йордан Милиев, който засече центриране от фаул на Жоазиньо, но веднага след почивката Божилов намали след разбъркване в пеналтерията през Георги Петков.

"Зелено-белите" натискаха в опит да изравнят, но опитите им веднага бяха осуетени от рефера Йорданов, който отсъди 11-метров наказателен удар за абсолютно чиста игра на вратаря Пиргов срещу Тасевски. Гара Дембеле не сгреши от бялата точка, но капитанът на Черно море Георги Илиев наказа грешка на Гошо Вратаря, за да върне интригата седем минути преди края наредовното време.
ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 2:3
0:1 Даниел Младенов (22), 0:2 Йордан Милиев (30), 1:2 Георги Божилов (50), 1:3 Гара Дембеле (65-дузпа), 2:3 Георги Илиев (84)

ЧЕРНО МОРЕ: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 4.Радослав Бачев (46-77.Йордан Юруков), 21.Георги Илиев, 10.Даниел Димов (68-16.Марио Жардел), 24.Димитър Петков (46-8.Дончо Атанасов), 28.Ели Маркес, 23.Даниел Георгиев, 14.Георги Божилов
Резерви: 1.Петър Денчев, 12.Марко Тиаго, 7.Станислав Стоянов, 8.Дончо Атанасов, 9.Мирослав Будинов, 16.Марио Жардел, 77.Йордан Юруков
Треньор: Велизар Попов

ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 15.Шакиб Бензукан, 14.Веселин Минев, 3.Сержиньо Грийн, 7.Александър Александров (56-16.Мариян Огнянов), 17.Даниел Младенов, 20.Жоазиньо (54-28.Александър Киров), 22.Дарко Тасевски (78-5.Иво Иванов), 39.Гара Дембеле
Резерви: 12.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 5.Иво Иванов, 16.Мариян Огнянов, 30.Лъчезар Балтанов, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров